poniedziałek, 7 grudnia 2020 06:18

Czy do Krakowa wrócą zdjęcia abortowanych płodów? Alicja Szczepańska chce skierować sprawę do sądu

Autor Marzena Gitler
Czy do Krakowa wrócą zdjęcia abortowanych płodów? Alicja Szczepańska chce skierować sprawę do sądu

Ponad miesiąc temu Kraków przyjął rezolucję, a w listopadzie uchwałę o zakazie eksponowaniw w przestrzeni publicznej drastycznych zdjęć. Co dalej z tym dokumentem pytamy Alicja Szczepańską, radą krakowską i jedną z inicjatiorów tej uchwały.

Czy uchwała dotycząca zakazu eksponowania w Krakowie rozkawałkowanych płodów może zostać uchylona przez wojewodę? Jak można rozwiązać problem drastycznych zdjęć, na których oglądanie narażone są również dzieci? Czy Alicja Szczepańska identyfikuje się z postulatami Strajku Kobiet? Co, jako była policjantk, a sądzi o działaniach policji wobec protestujących? Czy Kraków dostatecznie dużo robi dla osób bezdomnych w czasie epidemii koronawirusa? Co powinno się znaleźć w budżecie miasta na 2021 rok? Dlaczego radna opuściła klub Kraków dla Mieszkańców, z którego startowała do rady miasta i czy myśli o przejściu do innego klubu? - zobacz całą nasza rozmowę.  

zobacz też:

Szlachetna Paczka - czy można jeszcze do niej dołączyć?
Fundacja Szlachetna Paczka koordynuje finał dorocznej akcji zaplanowany już na 12-13 grudnia. Jak do niej dołaczyć - mówi Klaudia Kowalik, manager zarządzająca Fundacji Szlachetna Paczka.
Akcja Ratunkowa dla Krakowa alarmuje: Miasto planuje wycinkę kolejnych kilkudziesięciu drzew zamiast chronić naturalną przyrodę wokół Wilgi
Akcja Ratunkowa dla Krakowa sprzeciwia się planom miasta na realizację Parku Rzecznego Wilga. Czym jest ta organizacja i jak ocenia działania Zarządu Zieleni Miejskiej?
Kraków. Radny Michał Drewnicki: Chcemy by właścicielem Wesołej pozostało miasto
Radny Michał Drewnicki, wyjaśnia, dlaczego głosował za odesłaniem projektu o przekazaniu terenów Wesołej miejskiej spółce do projektodawcy. Rrozmawiamy też o kondycji finansowej miasta i projekcie nowego budżetu.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje