wtorek, 1 grudnia 2020 14:02, aktualizacja 4 lata temu

Kraków. Radny Michał Drewnicki: Chcemy by właścicielem Wesołej pozostało miasto

Autor Marzena Gitler
Kraków. Radny Michał Drewnicki: Chcemy by właścicielem Wesołej pozostało miasto

-Nie chcemy stracić kontroli nad tymi gruntami - mówi radny Michał Drewnicki, wyjaśniając, dlaczego głosował za odesłaniem kontrowersyjnego projektu o przekazaniu terenów Wesołej miejskiej spółce do projektodawcy. Z rzecznikiem prasowym Kubu Radnych PiS rozmawiamy też o kondycji finansowej miasta i projekcie nowego budżetu.

Kilka dni temu Kraków rozpoczął I etap konsultacji społecznych, dotyczących Wesołej. Co ciekawe, na ostatniej sesji pojawił się projekt uchwały, aby o przyszłości tego terenu nie decydowali mieszkańcy i radni, ale prezes Agencji Rozwoju Miasta Krakowa - miejskiej spółki, która miałaby przejąć ten obszar, o co wnioskował prezydent Jacek Majchrowski.

Czy to dobry pomysł? Kto powinien decydować o przeznaczeniu Wesołej? Dlaczego nie powinna zajmować się tym Agencja Rozwoju Miasta Krakowa - wyjaśnia Michał Drewnicki, rzecznik prasowy Klubu Radnych PiS, który wnioskował o odesłanie projektu do projektodawcy. Pytamy też o stanowisko klubu w sprawie ostatnich podwyżek cen biletów komunikacyjnych w Krakowie, jak inaczej rozwiązać deficyt w miejskiej kasie oraz o budżet 2021, którego pierwsze czytanie odbędzie się na najbliższej sesji.

zobacz też:

Czy działalność społeczna może być receptą na sprawność i długie życie? Antoni Wiatr - przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów nie ma watpliwości
Antoni Wiatr od 2014 roku jest przewodniczącym Rady Krakowskich Seniorów.O tym na czym polega działalność w radach seniorów, jak można odnaleźć się w działalności społecznej i jak zachować sprawność ciała i umysłu opowiada w rozmowie z naszą redakcją.
Kraków. “Zamów Święta” u lokalnych firm
„W te Święta zamawiam online!” – pod takim hasłem Kraków promuje ofertę krakowskich przedsiębiorców, rzemieślników i firm. Firmy, które przygotowały ofertę na święta można zanelźć na interaktywnej mapie.
Jak zmienić rzeczywistość osób niepełnosprawnych? Wystarczy mały gest przekonuje Fundacja Nie Widząc Przeszkód
Fundacja Nie Widząc Przeszkód rusza z nową kampanią „Mały gest – Wielkie wsparcie”. O tym, jaki jest cel tej akcji i jak wyglądąda rzeczywistość niepełnosprawnych studentów opowiadają przedstawiciele Fundacji Mateusz Krzyszkowski i Mariola Stopińska.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka