środa, 24 kwietnia 2019 14:27

Dotacja dla luszowickiej świątyni

Autor Marzena Gitler
Dotacja dla luszowickiej świątyni

Zabytkowy kościół w Luszowicach zostanie wyremontowany. Parafia otrzymała promesę dotacji z Województwa Małopolskiego.

Symboliczne czeki gwarantujące przyznanie dofinansowania 17 kwietnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowie Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego przekazała przedstawicielom tarnowskich i dąbrowskich samorządów oraz parafii. W uroczystości wręczenia symbolicznych czeków uczestniczyli również radni województwa małopolskiego - Stanisław Bukowiec i Józef Gawron.

Podczas wystąpienia Anna Pieczarka powiedziała, że ostatnie wydarzenia we Francji uzmysłowiły nam wszystkim jak ważny jest program ochrony zabytków. W tym roku Województwo Małopolskie przekazało na ten cel rekordową kwotę prawie 5 mln zł. W skali Małopolski zostały dofinansowane 83 wnioski na prace konserwatorsko-renowacyjne.

- Nasz region może poszczycić się wspaniałą historią, tradycją i kulturą, a małopolskie zabytki zachwycają nie tylko mieszkańców regionu, ale także przyjezdnych z całego świata. Dzięki konkursowi Ochrona zabytków Małopolski, wiele z nich może zostać odnowionych i zabezpieczonych przed nieuchronnym upływem czasu – przekonywała Anna Pieczarka.

Na liście dofinansowanych obiektów sakralnych znalazł się kościół parafialny p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Luszowicach wpisany do rejestru zabytków. Przyznana dotacja w kwocie 56 800 złotych pozwoli na wymianę tynków, usunięcie cokołu betonowego wraz z renowacją drzwi przy wejściu głównym od strony zachodniej.

Inf. UMWM, foto: Powiat Dąbrowski

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje