piątek, 11 listopada 2022 14:50

Instytut Farmakologii zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia. Znamy szczegóły

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Instytut Farmakologii zaprasza seniorów na bezpłatne zajęcia. Znamy szczegóły

Instytut Farmakologii im. Jerzego Maja PAN w Krakowie organizuje bezpłatne zajęcia dla seniorów prowadzone w ramach cyklu „Jak zdrowo żyć. Poradnik Seniora”.

Zajęcia mają na celu zarówno przekazanie istotnej wiedzy, jak również integrację osób starszych.

Zajęcia będą odbywały się we wtorki w oddziale Dworku Białoprądnickiego (Zajazd Kościuszkowski). Jest to cykl wykładów, na który instytut otrzymał finansowanie w ramach projektu złożonego w MEiN

– mówi w rozmowie z Głosem24 lokalna działaczka Ewelina Dziwak.

– Jak wiadomo, seniorzy są bardzo często pomijani w wielu inicjatywach, duży odsetek to ludzie samotni, dla których integracja i wspólne spędzanie czasu są bardzo ważne

– uzasadnia działaczka.

Pierwsze spotkanie już 22 listopada

Już 22 listopada o godzinie 14:00 rozpocznie się cykl spotkań dla Seniorów w ramach projektu "Jak zdrowo żyć? Poradnik Seniora. Pierwszy wykład zatytułowany "W zdrowym ciele zdrowy mózg" wygłosi dr hab. Agnieszka Wąsik z Zakładu Neurochemii Instytutu Farmakologii im. Jerzego Maja Polskiej Akademii Nauk. Wstęp jest wolny.

O projekcie

Celem projektu "Jak zdrowo żyć?- poradnik Seniora" jest rozpowszechnianie wiedzy na temat chorób cywilizacyjnych ( ze szczególnym uwzględnieniem chorób wieku podeszłego) takich jak cukrzyca, choroba Parkinsona, demencja, nadciśnienie, depresja itp. Poprzez udział w tym cyklu wykładów seniorzy będą mogli dowiedzieć się; jakie są przyczyny powstawania chorób, na jakie objawy należy zwrócić szczególną uwagę, jak można zapobiegać chorobom oraz jak znimimalizować skutki chorób i poprawić komfort życia.

Po każdym wykładzie przewidziana jest dyskusja, podczas której seniorzy będą mogli bezpośrednio zadawać pytania prelegentom na nurtujące ich tematy czy wątpliwości. Aktywizacja tej grupy społecznej, poprawa świadomości zagrożeń cywilizacyjnych oraz podkreślenie zachowań pro-zdrowotnych pomoże seniorom dożyć sędziwego wieku w dobrym zdrowiu, co ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla samych seniorów, ale także dla ich rodzin i opiekunów.

Inf.: FB

Kraków

Kraków - najnowsze informacje