sobota, 8 sierpnia 2020 15:37

Gmina Żabno: Trudna sytuacja w DPS-ie - kolejne zachorowania

Autor Tomasz Stępień
Gmina Żabno: Trudna sytuacja w DPS-ie - kolejne zachorowania

W Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy (powiat tarnowski, gmina Żabno) u 10 kolejnych osób wykryto koronawirusa po powtórnych badaniach – informuje Radio Kraków.

DPS w Sieradzy przeznaczony jest dla kobiet przewlekle chorych psychicznie. Pierwszy przypadek zakażenia odnotowano 24 lipca. Cztery dni później, po badaniach pensjonariuszy i personelu potwierdzono 26 przypadków koronawirusa.

Powiat tarnowski: Nowe ognisko koronawirusa! Tym razem DPS w Sieradzy
Niepokojące informacje znów docierają z powiatu tarnowskiego. Ostatni wzrost zakażeń powiązany jest z nowym ogniskiem w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy. Przypadków zakażenia COVID-19 w powiecie tarnowskim może być znacznie więcej. Od 28 lipca w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy zanotowano aż 24 …

Badanie powtórzono kilka dni temu. Jak się okazuje, kolejne 7 pensjonariuszek oraz 3 kobiety z personelu medycznego są chore na Covid-19. To kolejna placówka tego typu na terenie Małopolski, gdzie wykryty przypadek koronawirusa rozwinął się w poważne ognisko.

– Zespół PSP będzie odkażał pomieszczenia, które zajmowały panie. A osoby, które miały wynik ujemny zostaną przeniesione do pomieszczeń, które będą zabezpieczone i odkażone – powiedział Radiu Kraków wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma.

W całym powiecie tarnowskim zakażonych koronawirusem są 72 osoby. Najwięcej jest w gminie Żabno – 26 osób. Jeśli te informacje się potwierdzą, w jutrzejszych danych będzie o 10 przypadków więcej.

foto: DPS Sieradza

koronawirus najnowsze informacje

Tarnów - najnowsze informacje