poniedziałek, 3 kwietnia 2023 13:44

Gonitwa za 31-latkiem. Grozi mu do 5 lat więzienia

Autor (red)
Gonitwa za 31-latkiem. Grozi mu do 5 lat więzienia

Kilka dni temu (30.03.2023) w miejscowości Sygneczów, wieliccy kryminalni zauważyli mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Ten na ich widok podjął pieszą ucieczkę.

30 marca br. kryminalni z Wieliczki w miejscowości Sygneczów, zauważyli mężczyznę, którego - ze względu na niecodzienne zachowanie - podejrzewali o posiadanie narkotyków. Kiedy zbliżyli się do pojazdu, przy którym stał obserwowany 31-latek, mężczyzna zaczął biec. Niedługo później policjanci dogonili mężczyznę i rozpoczęli przeszukiwanie zawartości jego kieszeni i plecaka.

Mundurowi znaleźli przy nim strzykawkę w której znajdowała się oleista substancja. Po doprowadzeniu 31-latka do wielickiej komendy funkcjonariusze poddali ciecz badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że zawiera ona THC. Podczas przeszukiwania osobistych rzeczy zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli również 21 starych monety i medalionów. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień skąd i dlaczego je posiada. Jeszcze tego samego dnia zatrzymanemu postawiono zarzut posiadania środków odurzających oraz zarzuty dotyczące kilkukrotnego kierowania pojazdem pomimo zakazu sądowego. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa posiadania przez niego numizmatów nie została na razie wyjaśniona, nad czym stale pracują funkcjonariusze wielickiej policji.

Fot. KPP w Wieliczce
Fot. KPP w Wieliczce 
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje