piątek, 1 października 2021 09:43

Gospodynie z Barwałdu Średniego wśród najlepiej gotujących pań w Polsce!

Autor Mirosław Haładyj
Gospodynie z Barwałdu Średniego wśród najlepiej gotujących pań w Polsce!

Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego reprezentowało gminę w Finale Festiwalu Polska od Kuchni. W sobotę, 25 września, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał Festiwalu Polska od Kuchni. Celem festiwalu było zaprezentowanie talentów Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski, a także ukazanie wpływu, jaki wywiera ich działalność na rozwój regionu.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. W tym roku przedstawicielem Gminy Kalwaria Zebrzydowska na festiwalu było Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego. Na finałach wojewódzkich w Starym Sączu, Prezes KGW Pani Agata Leja otrzymała w konkursie Miss Wdzięku 45+ tytuł II Wicemiss oraz tytuł Miss Publiczności, tym samym kwalifikując Koło do udziału w Wielkim Finale w Warszawie.

Festiwal w Warszawie był przede wszystkim okazją do poznania możliwości rozwoju i współpracy Kół z samorządami lokalnymi. Nie bez znaczenia są też takie wartości, jak promocja polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego, wymiana międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. To wszystko owocuje w budowaniu naszej Małej Ojczyzny.

Pragnęłabym serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi Augustynowi Ormantemu, za pomoc
w organizacji wyjazdu, wsparcie finansowe i dopingowanie nie tylko mnie i naszego koła, ale wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich w naszej Gminie. Jest On zawsze na naszych spotkaniach, służy pomocą i dobrą radą

– mówi Agata Leja Prezes KGW w Barwałdzie Średnim i dodaje:

Wyjazd do Warszawy pokazał nam także to, że za każdym kołem, które osiągnęło sukces jest i było wsparcie lokalnego samorządu. To że mogliśmy pokazać Gminę Kalwaria Zebrzydowska, promować ją, było czymś naturalnym. Nasze materiały przekazane z Urzędu Miasta wzbudziły spore zainteresowanie i być może dzięki nim nie tylko nasze koło, ale i Samorząd nawiąże dobre relacje i współprace z gminami i KGW w całej Polsce. Łączy nas wiele, a dzieli tylko odległość.

Inf. i foto: UM Kalwaria Zebrzydowska

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje