środa, 7 września 2022 13:44

Grybów idzie z duchem czasu i wprowadza system powiadamiania SMS. Wystarczy złożenie deklaracji

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Grybów idzie z duchem czasu i wprowadza system powiadamiania SMS. Wystarczy złożenie deklaracji

Burmistrz Miasta Grybów zaprasza wszystkich mieszkańców do rejestracji w bezpłatnym Systemie Powiadamiania SMS Miasta Grybów. Wdrożony system to nowoczesny, szybki sposób gwarantujący otrzymywanie wiarygodnych i rzetelnych informacji, które bezpośrednio będą docierać do wszystkich zainteresowanych.

System Powiadamiania SMS Miasta Grybów został stworzony, aby informować o zagrożeniach, które mogą wystąpić na terenie miasta.

– Szybka informacja to dziś podstawa skutecznej ochrony życia i mienia. Jest systemem jednokierunkowym i nie wymaga od użytkownika, żadnej dodatkowej interakcji

– przekonują urzędnicy.

Wyrażenie chęci dołączenia do systemu powiadomień oznacza pełną anonimowość. W systemie jest tylko numer telefonu komórkowego. W każdej chwili można go poprawić lub zmienić. Korzystanie z usługi jest całkowicie bezpłatne, użytkownik wyrażający chęć otrzymywania powiadomień SMS nie ponosi żadnych kosztów związanych z odbieraniem wiadomości. W każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji z usługi – również nieodpłatnie.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Rejestracja do Systemu Powiadamiania SMS Miasta Grybów odbywa się poprzez formularz papierowy (dostępny poniżej w sekcji Załączniki), który należy wypełnić i dostarczyć osobiście lub pocztą do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Grybowie (ul. Rynek 12, 33-330 Grybów). Urząd Miejski w Grybowie czynny jest: poniedziałek od 7:30 do 17:00, wtorek-piątek od 7:30 do 15:30.

GRUPY POWIADOMIEŃ

Każdy zarejestrowany w bazie otrzyma na swój telefon stosowną informację SMS na wybrane tematy obejmujące poniższe grupy powiadomień:

  • zagrożenia i ostrzeżenia (m.in. pogodowe),
  • zapowiedzi imprez i wydarzeń m.in. kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych,
  • komunikaty i informacje urzędowe (m.in. społeczne, komunalno-gospodarcze).

Pierwsza grupa powiadomień będzie uzupełnieniem informacji przekazywanych przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu. PZCK informuje SMS-ami mieszkańców powiatu nowosądeckiego o aktualnej sytuacji pogodowej i występujących zagrożeniach. Uruchomiony przez nas system będzie skupiał się głównie na sytuacji lokalnej.

Druga grupa powiadomień to zapowiedzi wszelkiego rodzaju imprez i wydarzeń organizowanych na terenie Grybowa z obszaru kultury, oświaty, sportu i samorządu.

Ostatnia grupa to komunikaty i informacje urzędowe. Obejmuje ona swoim zakresem m.in. informacje dotyczące stanu technicznego miejskiej infrastruktury (np. awarie i planowane przerwy w dostawie wody, utrudnienia w lokalnym ruchu drogowym związane z przeprowadzanymi remontami), komunikaty dotyczące koronawirusa, ogólne terminy płatności opłat lokalnych i podatków.

ŻADNYCH REKLAM NIE BĘDZIE

Zapisani do systemu użytkownicy nie muszą się martwić, że zostaną zasypani ogromną ilością spamu i bezużytecznych reklam. SMS-y będą dotyczyły wyłącznie określonych przy rejestracji tematów a ich częstotliwość nie będzie uciążliwa dla odbiorcy.

Inf.: UM Grybów

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje