poniedziałek, 29 kwietnia 2024 09:54

Grzegorz Braun wystartuje w wyborach do PE. O mandat powalczy z Małopolski i Świętokrzyskiego

Autor Patryk Trzaska
Grzegorz Braun wystartuje w wyborach do PE. O mandat powalczy z Małopolski i Świętokrzyskiego

Znany polityk Korony Polskiej – Grzegorz Braun wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znany ze swojego sceptycyzmu do Unii Europejskiej poseł o mandat powalczy z Małopolski i Świętokrzyskiego.

Jeden z liderów Konfederacji o mandat europosła powalczy z drugiego miejsca z Małopolski i Świętokrzyskiego. Przed nim znalazł się jedynie polityk Nowej Nadziei Konrad Berkowicz, który jest dobrze znany wyborcom z Krakowa.  

Informacje o starcie Brauna do PE potwierdziła na X Korona Kraków. "Dobra nowina na dzień dobry! Nasz czcigodny Poseł Grzegorz Braun kandyduje do Eurokołchozu! Prezes Korony postanowił wzmocnić kampanię Konfederacji startując z pozycji 2. w województwach świętokrzyskim i małopolskim" – napisano.

Kim jest Grzegorz Braun?

Grzegorz Braun to polski publicysta i polityk. Urodził się 28 lutego 1967 roku w Warszawie. Jest znany głównie z działalności publicystycznej oraz z zaangażowania w politykę. Jest znany z poruszania kontrowersyjnych tematów. Podczas pandemii COVID-19 negował jej istnienie oraz sprzeciwiał się obowiązkowi noszenia maseczek. Nie popierał również zachęcania ludzi do szczepienia się. Pod koniec zeszłego roku znalazł się na ustach całego świata, kiedy przy użyciu gaśnicy zgasił świece chanukowe w sejmie.

Foto: Mateusz Łysik/Korona Kraków (X)

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka