środa, 17 kwietnia 2019 09:37

Hajlował na krakowskim rynku. Usłyszał zarzuty

Autor Joanna Frydrych
Hajlował na krakowskim rynku. Usłyszał zarzuty

Kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali 24-latka, podejrzanego o propagowanie faszystowskiego ustroju państwa. Mężczyzna usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

6 stycznia br. na ul. Szewskiej w Krakowie doszło do zakłócenia porządku publicznego przez 24-letniego studenta. Mężczyzna podszedł do grupy zgromadzonych tam osób i podniósł prawą rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia. Postępowanie w tej sprawie wszczęli śledczy z Komisariatu Policji I w Krakowie. Czynności operacyjne oraz zgromadzony materiał dowodowy doprowadziły do ustalenia tożsamości sprawcy oraz miejsca jego przebywania.

15 kwietnia policjanci zatrzymali 24-latka, którym okazał się mieszkaniec województwa podkarpackiego, student jednej z krakowskich uczelni. Mężczyzna usłyszał zarzut publicznego propagowania ustroju faszystowskiego. W trakcie składanych wyjaśnień tłumaczył, że nie miał na celu działania niezgodnego z prawem - choć zdawał sobie sprawę, że mogło ono zostać tak odebrane.

Podejrzanemu grozi za popełnione przestępstwo kara grzywny, ograniczenia wolności bądź pozbawienie wolności do lat 2. Do czasu sądowego finału tej sprawy prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór Policji.

Info/foto: KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje