piątek, 2 września 2022 13:09

Ile można zarobić, będąc kierowcą Bolta?

Autor Artykuł sponsorowany
Ile można zarobić, będąc kierowcą Bolta?

Praca jako kierowca taksówki to znakomita opcja dla osób lubiących jazdę samochodem i szukających sposobów na podratowanie domowego budżetu. W ostatnich latach pojawiło się mnóstwo firm, które umożliwiają współpracę w tym zakresie. Jedną z najbardziej znanych jest Bolt. Czy praca w Bolt jest opłacalna? Ile można zarobić, będąc kierowcą? W artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Czym jest i jak działa Bolt?

Bolt pojawił się na rynku w 2017 roku jako firma Taxify. Na początku jej działalność była ograniczona jedynie do Warszawy, jednak szybko rozszerzyła ona swoją ofertę na całą Polskę. Dziś charakterystyczne zielone logo Bolta zauważyć można w większości miast. Marka oferuje przede wszystkim usługi taksówkarskie – błyskawiczne przejazdy w świetnej cenie. Tym, co wyróżnia Bolta na tle tradycyjnych taksówek, jest nowoczesna obsługa i brak konieczności oczekiwania na połączenie z dyspozytornią.

Jak działa Bolt? Sprawa jest prosta – pasażer oznacza w aplikacji swoje aktualne położenie i miejsce docelowe. Po wprowadzeniu danych wyświetla się lista dostępnych samochodów oraz informacja o cenie przejazdu. Wybrany kierowca zazwyczaj od razu przyjmuje zgłoszenie. Pasażer może śledzić jego położenie, dzięki czemu wie, kiedy rozpocznie się przejazd. Przejrzystość aplikacji doceniają również kierowcy. Praca w Bolt jest możliwa bez wyłączności, co oznacza, że taksówkarz może pracować równocześnie dla innych aplikacji i tym samym zwiększać swoje przychody.

Ile zarabia kierowca Bolta?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Dla wszystkich, którzy zastanawiają się, czy praca dla Bolt jest opłacalna, mamy dobrą wiadomość. Kierowcy pracujący w pełnym wymiarze godzin, czyli od 40 do 45 godzin miesięcznie, są w stanie zarobić ok. 6000 złotych! Firma szczyci się jedną z najniższych prowizji za korzystanie z aplikacji. Dodatkowo kierowca ma dostęp do szeregu unikalnych funkcji, np. kalkulatora ceny przejazdu. Aplikacja bierze pod uwagę długość najkrótszej trasy prowadzącej z miejsca odbioru pasażera do celu, a także liczbę planowanych przystanków. Dzięki temu taksówkarz dokładnie wie, ile dostanie za przejazd.

Ciekawie prezentuje się również system przyznawania premii i nagród. Aplikacja Bolt na bieżąco informuje kierowcę o trwających i nadchodzących bonusach. Można więc ustalić swój grafik tak, by jeździć w najbardziej opłacalnych godzinach. Wszystkie wypracowane środki pojawiają się w saldzie kierowcy bezpośrednio w aplikacji. Taksówkarz ma wgląd w swoje przychody netto i brutto oraz historię zarobków. Bolt oferuje także wgląd w najważniejsze statystyki. Kierowca może np. poznać powody, dla których klienci najczęściej anulują jego kursy.

Od czego zależą zarobki kierowcy Bolta?

Wiadomo już, że zarobki kierowcy Bolta mogą być naprawdę wysokie. Konkretna kwota zależy jednak od wielu czynników. Najważniejszym jest liczba przepracowanych godzin. Taksówkarz sam ustala swój grafik i nie odpowiada bezpośrednio przed żadnym szefem. Oznacza to, że godziny pracy mogą być właściwie dowolne. Osoby traktujące pracę w Bolt jako dodatkowe źródło dochodu zarabiają mniej niż kierowcy „na pełny etat”.

Istotne znaczenie mają również miasto, w którym wykonuje się przejazdy, oraz pora dnia. Taksówkarze z Warszawy czy Wrocławia mogą spodziewać się dużej liczby klientów. W mniejszych miejscowościach kierowca może mieć nieco trudniej, niemniej wysokie zarobki nadal są możliwe do osiągnięcia. W niewielkich miastach Bolt zapewnia bowiem współpracownikom wysokie bonusy, dzięki czemu taksówkarze mogą zarobić tyle, ile w dużym mieście. Doświadczeni kierowcy ustalają swoje grafiki tak, by pracować rano, po południu lub późnym wieczorem – w godzinach największego zapotrzebowania.

Rozpoczęcie współpracy z Boltem

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z Boltem jest podpisanie umowy z zaufanym partnerem rozliczeniowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł pracować jako taksówkarz bez zakładania własnej działalności. Decydując się na współpracę z Avalon Logistics Group, zyskujesz stabilność zatrudnienia oraz pewność, że wynegocjowane warunki są dla Ciebie najkorzystniejsze. Firma zajmie się wszystkimi formalnościami i rozliczeniami, a Ty będziesz mógł skupić się wyłącznie na jeździe. Potrzebujesz więcej informacji? Przeczytaj artykuł Bolt zarobki – ile zarabia kierowca Bolta?

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje