środa, 9 września 2020 09:15

Jak rozpoznać ubrania dobrej jakości?

Autor Głos 24
Jak rozpoznać ubrania dobrej jakości?

Uwielbiamy świetnie skrojone ubrania, kochamy ciekawe printy i przepadamy za pięknymi kolorami. Estetyczny aspekt odzieży jest rzecz jasna bardzo ważny, jednak nie możemy zapominać o kluczowej kwestii, jaką jest jakość ubrań. Jeśli nie weźmiemy tego elementu pod uwagę, bardzo prawdopodobne, że będziemy musieli rozstać się z naszym nowym, pięknym nabytkiem już po paru tygodniach. Na co więc wrócić uwagę podczas kolejnych zakupów, aby uniknąć modowych rozczarowań?

Jakość szyta na miarę

Na początek warto zadać sobie pytanie, jakie ma być przeznaczenie elementu garderoby, który właśnie kupujemy. Jeśli mamy w planie zaopatrzyć się w ubranie, które będziemy nosić często, należy stawiać na naturalne materiały takie jak wełna, bawełna, czy len. Naturalne włókna pozwalają skórze oddychać, lepiej odprowadzają wilgoć i są o wiele bardziej przyjazne naszej skórze niż syntetyki.

Dotyczy to zwłaszcza przylegających do ciała koszulek, które mają stały kontakt z naszą skórą. W takim przypadku warto sięgać po bawełnę najwyższej jakości, najlepiej taką, której organiczność potwierdzają konkretne certyfikaty, np. GOTS gwarantujący, że przy uprawie roślin nie były używane pestycydy ani szkodliwe nawozy. Przykładem takich ubrań tworzonych ze świadomością eko jest najnowsza kolekcja „Ból istnienia” od Medicine.

Syntetyki – nie taki diabeł straszny

Nie ma nic złego w materiałach syntetycznych, jeśli stanowią one dodatek do innych, naturalnych włókien. Sprawdzą się także wtedy, kiedy zależy nam na szałowym wyglądzie, którego nie mogłybyśmy uzyskać, wybierając materiały w 100% naturalne, np. brak zagnieceń, błyszczące refleksy, konkretna faktura. Materiały sztuczne i syntetyczne są potrzebne, gdyż poprawiają elastyczność ubrań i sprawiają, że te nie gniotą się tak łatwo. Trzeba jednak pamiętać, że syntetyki nie przepuszczają powietrza, dlatego osoby z tendencją do potliwości powinny ich unikać.

Skóra, czy ekoskóra?

Zarówno skóra, jak i ekoskóra (poliuretan) mają swoich zwolenników i przeciwników. Faktem jest, że tylko skóra naturalna zapewni nam komfort i długą żywotność produktu, nie będzie wywoływać alergii i nigdy nie wyjdzie z mody. Niestety, jej główną wadą jest cena, która może być nawet kilkukrotnie wyższa od tej oferowanej za podobny produkt wykonany z poliuretanu. Jeśli chodzi o produkty z ekoskóry – są one elastyczne i wytrzymałe, poza tym nie wymagają tak starannej konserwacji, jak skóra naturalna. Będą stanowić także jedyny wybór dla wegetarian i wegan. Tak naprawdę dobra jakość może cechować elementy wykonane zarówno ze skóry naturalnej, jak i z jej imitacji, tak więc wszystko zależy od preferencji konkretnego użytkownika.

A zakupy w internecie?

Kupując ubrania w internecie nie jesteśmy w stanie sprawdzić jakości ich wykonania. Dlatego też należy wybierać wyłącznie zaufane strony, które posiadają sprawdzoną historię i wiele opinii wystawionych przez użytkowników. Dobre strony modowe powinny posiadać po kilka zdjęć każdego z produktów, koniecznie zrobionych z różnych perspektyw i posiadających możliwość przybliżenia obrazu. Dodatkowo na stronie powinien znaleźć się dokładny opis materiałów użytych do produkcji ubrania, a także ich procentowy skład w produkcie końcowym. Należy także zwrócić uwagę na możliwość reklamacji i zwrotu zakupionej odzieży.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka