piątek, 13 marca 2020 09:58

Jakie szkolenia dla działu HR warto wziąć pod uwagę?

Autor Głos 24
Jakie szkolenia dla działu HR warto wziąć pod uwagę?

W dobie dzisiejszej walki o najlepszych pracowników oraz konieczności wyłapywania talentów niezbędnym elementem życia firmy stają się szkolenia dla działu HR. W tej jednostce organizacyjnej firmy zapadają kluczowe decyzje związane z rekrutacjami, treningami wewnętrznymi oraz planowaniem rozwoju poszczególnych zespołów i pracowników. To newralgiczne elementy, decydujące o przyszłości i kompetencjach. Na jakie szkolenia HR warto stawiać przede wszystkim i dlaczego? Podpowiadamy.

1. Szkolenia związane z mobbingiem

2. Techniki rekrutacji i ocena potencjału

3. Komunikacja wewnętrzna

Zarządzanie zasobami ludzkimi na miarę współczesności nie polega wyłącznie na prowadzeniu teczek osobowych oraz koordynowaniu rozwoju pracowniczego zainicjowanego przez głównych zainteresowanych. Jest dostrzeganiem potrzeb i proponowaniem rozwiązań.

Szkolenia związane z mobbingiem

Jeśli mówimy o obszarze, jakim są szkolenia dla działu HR, nie sposób pominąć ważnej kwestii: mobbingu. To jedna z groźniejszych sytuacji, z jaką może zmagać się organizacja, niezbędne jest zatem wykształcenie w jej obrębie stosownych procedur uwzględniających reagowanie na podejrzenia i przejawy tego nieakceptowalnego działania. Zacząć należy jednak od zdobycia wiedzy na ten temat. Pracownicy działów HR powinni wiedzieć, jak przeciwdziałać temu zjawisku, w jaki sposób odróżnić mobbing od zwykłych nieporozumień lub trudności interpersonalnych i komunikacyjnych, w jaki sposób przekazać osobom zatrudnionym wiedzę na temat stawiania granic. Od dobrze dobranego zespołu w przedsiębiorstwie zależy bardzo wiele, o czym przeczytać można na: https://feszyn.com/jak-duzo-zalezy-od-zespolu-szkolenia-klucz-do-zdobycia-przewagi/.

Techniki rekrutacji i ocena potencjału

To na działach HR spoczywa lwia część odpowiedzialności za rekrutację pracowników. Aby proces poszukiwania, zatrudniania, a następnie wdrażania nowych osób był skuteczny, ważna jest świadomość nie tylko w zakresie tego, kogo szukamy, ale przede wszystkim w jaki sposób taką osobę można znaleźć. Sposób przygotowania ogłoszenia, jego dystrybucja, wyłonienie potencjalnych kandydatów, a następnie przeprowadzenie skutecznej rozmowy - to kwestie, które przed pracownikami HR-u nie powinny mieć tajemnic. Istotny jest także dobór późniejszych szkoleń rozwijających kompetencje, o czym więcej można przeczytać na: https://www.mojapraca.pl/0,160,jak-zadbac-o-rozwoj-swojej-firmy-zainwestuj-w-profesjonalne-szkolenia-i-rozwijaj-kompetencje-pracow,artykul,artykul.html.

Komunikacja wewnętrzna

Ciekawym szkoleniem jest kurs poświęcony komunikacji wewnątrz organizacji, wskazujący, w jaki sposób planować działania i jak realizować je w zgodzie z najnowszymi trendami.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje