poniedziałek, 20 maja 2019 08:08

Juwenalia w Krakowie – tak będą kursować autobusy i tramwaje

Autor Manuel Langer
Juwenalia w Krakowie – tak będą kursować autobusy i tramwaje

Zbliżają się Juwenalia. W związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w okresie od nocy z 23 na 24 maja do nocy z 26 na 27 maja zostaną wprowadzone wzmocnienia komunikacji nocnej.

Nocne linie tramwajowe:

nr 62 i 69 – będą kursować według rozkładów na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc). Do obsługi linii będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.
nr 64 – zostanie uruchomiona na trasie czasowo zmienionej: Os. Piastów – ul. Dunajewskiego, ul. Podwale, ul. Piłsudskiego, al. 3 Maja – Cichy Kącik.
Linia kursować będzie według rozkładu na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc). Do obsługi linii będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.

Nocne linie autobusowe:

nr 601 i 611 – będą kursować według specjalnych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut. W związku z wysoką częstotliwością kursowania linie nie będą uczestniczyć w tzw. „zlotach” na przystanku „Teatr Słowackiego”.
nr 605, 612, 637 i 643 – będą kursować według rozkładów na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
nr 618 – dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Czyżyny Dworzec – ul. Dąbrowskiej, al. Andersa, al. Bora-Komorowskiego, ul. Miechowity (powrót: ul. Miechowity, ul. Młyńska), ul. Brogi, ul. Wileńska, al. 29 Listopada, ul. Pawia, tunel św. Rafała Kalinowskiego, ul. Rakowicka, ul. Lubicz (powrót: ul. Pawia), ul. Basztowa, ul. Długa, al. Słowackiego, al. Mickiewicza, ul. Dunin-Wąsowicza, ul. Kałuży – Cracovia Stadion (powrót: ul. Kałuży, al. Focha).
Linia kursować będzie z częstotliwością co 60 minut i będzie skoordynowana z linią nr 608 (odjazdy z przystanku „Teatr Słowackiego” będą realizowane 30 minut po pełnej godzinie).
nr 620 – dodatkowa linia nocna kursująca na trasie: Krowodrza Górka – ul. Krowoderskich Zuchów, ul. Łokietka, ul. Makowskiego, ul. Stachiewicza, ul. Wrocławska, al. Kijowska, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Smoluchowskiego, ul. Lea, ul. Piastowska, ul. Nawojki, ul. Czarnowiejska, al. Mickiewicza, al. Krasińskiego, ul. Konopnickiej, ul. Kamieńskiego, ul. Puszkarska, ul. Sławka, ul. Trybuny Ludów, ul. Witosa, ul. Halszki, ul. Stojałowskiego – Os. Kurdwanów.
Linia będzie kursować z częstotliwością co 30 minut (odjazdy będą realizowane 15 minut przed i po kursie linii nr 610). Przystanek „Miasteczko Studenckie AGH” w kierunku Krowodrzy Górki będzie funkcjonował dwukrotnie: na ul. Nawojki oraz na ul. Piastowskiej.
nr 664 – będzie kursować po trasie czasowo skróconej: Bronowice Małe – Teatr Bagatela (trasa linii nr 704). Linia kursować będzie według rozkładu na noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę (z częstotliwością co 30 minut przez całą noc).
nr 903 i 915 – będą kursować bez zmian (tylko w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę).

Info/foto: UMK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje