środa, 15 maja 2024 03:10

Kierowca zakleszczony w aucie. Groźny wypadek samochodu osobowego i ciężarówki

Autor Mirosław Haładyj
Kierowca zakleszczony w aucie. Groźny wypadek samochodu osobowego i ciężarówki

13 maja w miejscowości Budzów doszło do groźnego wypadku. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów jedna osoba została zakleszczona w aucie.

W poniedziałek (13 maja) około 15:12 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wołynęło do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej zgłoszenie
o wypadku w Budzowie. Z nieznanych przyczyn doszło do czołowego zderzeniu pojazdu osobowego z ciężarowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba została uwięziona w samochodzie.

-Natychmiast po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Budzowie

-relacjonują strażacy i dodają:

-Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa pojazdy całkowicie blokujące drogę, jedna osoba uwięziona w samochodzie osobowym. Strażacy wykorzystując narzędzia hydrauliczne, wykonali dostęp do osoby poszkodowanej dla zespołu ratownictwa medycznego oraz pomogli w transporcie osoby do karetki.

10 strażaków (2 zastępy) pracowało na miejscu zdarzenia przez prawie sześć godzin. Dalsze czynności prowadzili policjanci.

Inf.: KP PSP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka