czwartek, 13 sierpnia 2020 13:13

Kraków. Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. Część Zarządu na kwarantannie

Autor Marzena Gitler
Kraków. Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim. Część Zarządu na kwarantannie

Zakażony koronawirusem jest asystent członka zarząd. Osiem osób, w tym członek zarządu i jeden z radnych województwa, jest na kwarantannie.  

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono wczoraj u jednego z pracowników Urzędu Marszałkowskiego. W związku z tym, we współpracy z Małopolską Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie, Urząd wdrożył procedury na podstawie jasno sprecyzowanych wytycznych i przemodelował system pracy w Kancelarii Zarządu UMWM.

Przypadek koronawirusa stwierdzono u asystenta członka zarządu. Wszystkie osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z zakażonym zostały objęte kwarantanną. Rzecz dotyczy trzech pracowników Biura Prasowego UMWM, dwóch pracowników Departamentu Edukacji UMWM, członka zarządu, kierowcy urzędu oraz jednego z radnych województwa.

Urząd Marszałkowski pracuje bez zakłóceń. Przyjęto następujący model pracy - część pracowników Kancelarii Zarządu UMWM pracuje w trybie zdalnym, z podziałem na dwie grupy A i B, tak by w przypadku pracy stacjonarnej nie miały ze sobą styczności.

Wszyscy objęci kwarantanną przebywają w izolacji i czują się dobrze. Osoba zakażona przebywa w izolacji w swoim domu. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana we współpracy z WSSE w Krakowie i PSS w Krakowie.

To kolejna dziś informacja o kwarantannie władz województwa małopolskiego. Na kwarantannie, po kontakcie z zakażonym, przebywa nowy wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda małopolski na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita miał kontakt z osobą zakażoną, u której badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Urząd Województwa Małopolskiego. Nowy wojewoda przejął obowiązki po Piotrze Ćwiku i nowy urząd sprawuje od … 5 dni. Wczoraj w godzinach wieczorn…

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka