czwartek, 13 sierpnia 2020 11:32

Wojewoda małopolski na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym

Autor Aleksandra Tokarz
Wojewoda małopolski na kwarantannie. Miał kontakt z zakażonym

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita miał kontakt z osobą zakażoną, u której badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje Urząd Województwa Małopolskiego. Nowy wojewoda przejął obowiązki po Piotrze Ćwiku i nowy urząd sprawuje od … 5 dni.

Wczoraj w godzinach wieczornych do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotarła informacja o tym, że osoba, z którą kontaktował się nowy wojewoda, Łukasz Kmita, ma wynik dodani. W trosce o bezpieczeństwo współpracowników i podległych służb wojewoda niezwłocznie skontaktował się z właściwym miejscowo powiatowym inspektorem sanitarnym. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane.

Zgodnie z procedurą stosowaną w takich sytuacjach wojewoda Łukasz Kmita – jako osoba „z kontaktu” – został objęty kwarantanną domową. Najbliżsi współpracownicy wojewody oraz osoby, z którymi w ostatnim czasie miał kontakt, zostały lub niebawem zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym.

Informujemy jednocześnie, że wojewoda Łukasz Kmita aktualnie czuje się dobrze. Ani on, ani osoby z jego najbliższego otoczenia na tę chwilę nie mają typowych objawów infekcji –  czytamy w komunikacie MUW.

Jednocześnie wojewoda Łukasz Kmita, w związku z sytuacją epidemiczną, apeluje o odpowiedzialność: przestrzeganie zasad rygoru sanitarnego i zaleceń wystosowywanych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Inspekcję Sanitarną.

inf./fot. MUW Kraków

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka