środa, 9 marca 2022 11:19

Kraków. Miasto wstrzymuje pomoc dla uchodźców. Brakuje żywności!

Autor Marzena Gitler
Kraków. Miasto wstrzymuje pomoc dla uchodźców. Brakuje żywności!

Oficjalny serwis miejski poinformował, że Kraków wstrzymuje wydawanie pakietów pomocowych dla uchodźców. Stanowiły pierwsze wsparcie żywnościowe dla osób przybywających do miasta po wielodniowej podróży.

"Od piątku, 11 marca, musimy WSTRZYMAĆ WYDAWANIE pakietów pomocowych dla uchodźców, które od początku marca były rozdawane na stadionie miejskim. Na ten moment skończyły nam się zapasy żywności, która była przynoszona przez krakowian w ramach miejskiej zbiórki. Do tej pory na stadionie  wydaliśmy około 1,5 tysiąca pakietów" - napisano na Facebooku.

⚠️ ❗Od piątku, 11 marca, musimy WSTRZYMAĆ WYDAWANIE pakietów pomocowych dla uchodźców, które od początku marca były...

Opublikowany przez Kraków PL Środa, 9 marca 2022

Miasto zadeklarowało, że pomoc wydawana na stadionie Wisły wróci, gdy zostaną uzupełnione zapasy. Zaapelowano też do sklepów i marketów o przekazywanie żywności do punktu zbiórki. "NIE WSTRZYMUJEMY ZBIÓRKI darów od krakowian. Jeśli sytuacja pozwoli nam na wznowienie, to będziemy nadal przekazywać pomoc w tej formie. Nadal apelujemy do sklepów i marketów, aby dzieliły się żywnością, która posiada krótki termin ważności, ale nadal nadaje się do spożycia." - czytamy w komunikacie.

Dary w ilościach hurtowych należy przekazywać do magazynu znajdującego się na stadionie miejskim im. H. Reymana przy ul. Reymonta, w dni robocze od godz. 12.00 do 18.00. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: magazyny@um.krakow.pl.

fot. Fb. Krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje