poniedziałek, 12 października 2020 08:56

Kraków. Nowe ognisko w filharmonii? Placówka odwołuje koncerty

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nowe ognisko w filharmonii? Placówka odwołuje koncerty

Filharmonia w Krakowie odwołała koncerty "Musica ars Amanda" zaplanowane na koniec tygodnia. Poinformowano, że wśród zespołu wykryto przypadki koronawirusa.

Tegoroczny sezon artystyczny w krakowskiej filharmonii rozpoczął się 2 października. Jednak koncerty zaplanowane na 15 i 16 października zostały właśnie odwołane. Poinformowano o tym w specjalnym komunikacie.

"Szanowni Państwo, w związku z kilkoma potwierdzonymi przypadkami zakażenia w Filharmonii Krakowskiej, w trosce o bezpieczeństwo naszych słuchaczy koncerty dla młodzieży z serii Musica-ars amanda w dniach 15 i 16 października 2020 roku zostały odwołane. Należność za zakupione bilety będzie zwracana zgodnie z formą płatności. Osoby, które kupiły bilet w kasie proszone są o zgłaszanie się do kasy przy al. Słowackiego 64 (parter) w godzinach 10-19 od wtorku do piątku. Podstawą zwrotu należności jest bilet wraz z paragonem."

Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek COVID-19 w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego. W połowie września zakażenie potwierdzono u dwóch chórzystów, a osoby które miały z nimi kontakt trafiły na kwarantannę.  

Pisaliśmy o tym tu:

Kraków: Koronawirus w Filharmonii – zakaz prób i występów. Zakażeni chórzyści
O dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem informuje Dyrekcja Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Oba przypadki zachorowania na Covid-19 potwierdzono w zespole chóru. Jak informuje dyrekcja Filharmonii, osoby, u których stwierdzone zostało zakażenie SARS-CoV-2 oraz które miały z nimi bez…
koronawirus najnowsze informacje
Kraków

Kraków - najnowsze informacje