sobota, 12 września 2020 10:53

Kraków: Koronawirus w Filharmonii – zakaz prób i występów. Zakażeni chórzyści

Autor Tomasz Stępień
Kraków: Koronawirus w Filharmonii – zakaz prób i występów. Zakażeni chórzyści

O dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem informuje Dyrekcja Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Oba przypadki zachorowania na Covid-19 potwierdzono w zespole chóru.

Jak informuje dyrekcja Filharmonii, osoby, u których stwierdzone zostało zakażenie SARS-CoV-2 oraz które miały z nimi bezpośredni kontakt, zostały odsunięte od pracy i przebywają na 10-dniowej kwarantannie. Zarażenie najprawdopodobniej jest konsekwencją udziału ww. osób w projekcie zewnętrznym, który odbywał się w dniach 4 i 5 września br.

Dyrekcja Filharmonii Krakowskiej wydała komunikat zabraniający (do odwołania) członkom Chóru i Orkiestry Filharmonii uczestniczenia w jakichkolwiek próbach, nagraniach i występach zespołów zewnętrznych.

– Obecnie prowadzone są dalsze działania mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa w zespołach Filharmonii. Na koszt Filharmonii zostało zakupionych 100 testów na obecność COVID-19, na które pracownicy będą kierowani indywidualnie po wystąpieniu objawów zarażenia. Informacja o zaistniałej sytuacji razem z listą odsuniętych od pracy pracowników została natychmiast przekazana do Sanepidu, wszystkie podjęte kroki są na bieżąco przekazywane pracownikom – informuje Dyrekcja Filharmonii.

Fot: Zygmunt Put/Wikipedia

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka