poniedziałek, 13 grudnia 2021 10:16

Kraków. Tę trasę lepiej omijać! Zwężenie ruchu na Tischnera i Powstańców Śląskich

Autor Marzena Gitler
Kraków. Tę trasę lepiej omijać! Zwężenie ruchu na Tischnera i Powstańców Śląskich

Od dziś przez cztery dni wymieniana będzie zniszczona nawierzchnia na II obwodnicy w Podgórzu. Drogowcy będą pracować na Tischnera i Powstańców Śląskich. Kierowcy muszą nastawić się na długie korki.

Od poniedziałku 13 grudnia remontowana będzie ruchliwa al. Powstańców Śląskich ks. prof. Józefa Tischnera. Nowa nawierzchnia kładziona będzie przez cztery dni - do 17 grudnia w rejonie skrzyżowania z ul. Kamieńskiego - pod wiaduktem oraz w rejonie łącznic z tą ulicą. Drogowcy będą pracować w takim systemie jak ostatnio na Konopnickiej, nocami frezowanie starej, a w ciągu dnia układanie nowej nawierzchni. Trasa jest częścią II obwodnicy Krakowa i przejeżdża nią codziennie nawet 1000 samochodów. Kierowcy muszą nastawić się na długie korki.

Przypomnijmy, prace na Konopnickiej prowadzone były od 23 listopada i na pasach, na których prowadzone były prace, tworzyły się gigantyczne korki.

Sytuacja na drodze będzie na bieżąco monitorowana przez Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK - zapewnia ZDMK. W razie pojawiających się problemów, podejmowane będą próby dostosowania programu sygnalizacji świetlnej do zmienionych natężeń ruchu.

utrudnienia Kraków II obwodnica Podgórze
Kraków. Zwężenie ruchu na Tischnera i Powstańców Śląskich - graf. ZDMK

Utrudnienia na Tischnera i Powstańców Śląskich

Harmonogram prac będzie wyglądał następująco:

  • poniedziałek, 13 grudnia, od godz. 20.00: lewy pas – kierunek ul. Herberta (od zjazdu z ul. Kamieńskiego od strony Bonarki do zjazdu z ul. Kamieńskiego od strony ronda Matecznego) oraz lewy pas – kierunek Nowa Huta
  • wtorek, 14 grudnia, od godz. 20.00: lewy pas – kierunek ul. Herberta (od zjazdu z ul. Kamieńskiego w stronę skrzyżowania z ul. Hodura) oraz lewy pas – kierunek Nowa Huta
  • środa, 15 grudnia, od godz. 20.00: prawy i środkowy pas – kierunek ul. Herbera (od zjazdu z ul. Kamieńskiego w stronę skrzyżowania z ul. Hodura)
  • czwartek, 16 grudnia, od godz. 20.00: prasy pas – kierunek ul. Herberta (na zjeździe z ul. Kamieńskiego) oraz prawy pas – kierunek Nowa Huta (na wysokości skrzyżowania z ul. Hodura w stronę al. Powstańców Śląskich).
  • W czasie prac zamknięte zostaną przejścia dla pieszych – ruch przeniesiony na przejścia sąsiednie, sygnalizacja zasłonięta.

Realizacja prac uzależniona będzie od warunków pogodowych.

Koszt remontu to ok. 700 tys. zł.

fot. screen YouTube Zarząd Dróg Miasta Krakowa Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje