środa, 5 października 2022 10:51

Kraków: Ostra amunicja w bagażu. Przypadek, czy celowe działanie? To oceni prokuratora

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Ostra amunicja w bagażu. Przypadek, czy celowe działanie? To oceni prokuratora

Od początku października funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Krakowie-Balicach, w ramach prowadzonego nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa otrzymali od pracowników Służby Ochrony Lotniska, realizujących swoje zadania w punktach kontroli bezpieczeństwa pasażerów i ich bagażu informacje o znalezieniu 3 sztuk ostrej amunicji.

Amunicję znaleziono w bagażach podręcznych obywateli Polski podróżujących do Warszawy, Rzymu oraz Frankfurtu. W chwili kontroli żaden z trzech mężczyzn nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego posiadania amunicji czy broni. Zakwestionowane naboje odnaleziono w plecaku zabieranym na strzelnicę oraz torbach wożonych na polowania (dwóch myśliwych). Ich właściciele tłumaczyli, że ujawnione przedmioty przypadkowo znalazły się w bagażach, a oni znają przepisy zakazujące wnoszenia amunicji na pokłady samolotów.

Powyższe czyny wyczerpują znamiona art. 263 § 2 Kodeksu karnego - tj. nielegalne posiadanie broni lub amunicji. Dalsze czynności prowadzić będą funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej. Zatrzymana amunicja zostanie przekazana do Laboratorium KWP w Krakowie, a materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej w Krakowie.

Fot. i inf.: Straż Graniczna

Kraków

Kraków - najnowsze informacje