czwartek, 8 lipca 2021 13:20

Kraków. W ten weekend zamknięty punkt szczepień i testów w Tauron Arenie

Autor Marzena Gitler
Kraków. W ten weekend zamknięty punkt szczepień i testów w Tauron Arenie

W dniach 9-11 lipca zamknięte będą: Punkt Szczepień Powszechnych oraz mobilny punkt pobrań firmy Diagnostyka, w którym robione są testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przy Tauron Arenie. Powodem są rozgrywane tam zawody sportowe. Gdzie można zaszczepić się i zrobić test na koronawirusa w Krakowie?

Od 9 do 11 lipca w Tauron Arenie Kraków rozegrana zostanie XVIII edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W związku z tym zamknięte będą: Punkt Szczepień Powszechnych oraz mobilny punkt pobrań firmy Diagnostyka, w którym robione są testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 przy Tauron Arenie.

Gdzie zaszczepić się w weekend?

W zamian za to Kraków zaprasza na kolejną część weekendowej akcji #KRAKÓWSZCZEPI. W najbliższy weekend, 10 i 11 lipca wszyscy chętni mogą skorzystać ze szczepień w dwóch punktach Krakowa.

Pierwszy mobilny punkt szczepień będzie działał na terenie Klubu Sportowego Bieżanowianka przy ulicy Wojciecha Lipowskiego 5. Tam zaszczepić się będzie można  w dostosowanym do tego celu elektrycznym autobusie MPK S.A., w godzinach od 9.00–15.00. W tym punkcie na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 100 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Kolejny kolejny punkt szczepień zostanie uruchomiony przy Nowohuckim Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232. W godzinach od 8.00 – 20.00  na mieszkańców czekać będzie każdego dnia 200 jednodawkowych szczepionek firmy Johnson & Johnson.

Dodatkowo w każdym z punktów zainteresowani mogą także zaszczepić się preparatem firmy Pfizer.

Przypominamy również, że oprócz Punktu Szczepień Powszechnych w Tauron Arenie Kraków działają punkty w Miejskim Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie przy ul. Wielickiej 267 oraz w hali sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3.

Gdzie zrobić test na koronawirusa w Krakowie?

W związku zamknięciem punkt pobrań firmy Diagnostyka przy Tauron Arenie, dla osób, które muszą wykonać test na koronawirusa uruchomione zostanie dodatkowe stanowisko w Punkcie Pobrań Stacjonarnym przy ul. Życzkowskiego 16. W pobliżu jest też Punktu Pobrań Hutnik otwarty od 8.00 do 18.00 w piątek, a w sobotę i niedzielę od 8.00 do 16.00.

foto: Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje