czwartek, 29 grudnia 2022 13:35

Krakowscy radni kolędowali, aby pomóc potrzebującym

Autor Patryk Trzaska
Krakowscy radni kolędowali, aby pomóc potrzebującym

Już po raz trzeci krakowscy radni wzięli udział w wyjątkowej akcji, której celem jest wsparcie Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Tym razem w ramach wyzwania #KolędaDlaHospicjum2022 zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

To już trzecia edycja akcji powszechnego kolędowania, mająca na celu wyrażenie solidarności z chorymi. #KolędaDlaHospicjum2022 to też  wsparcie finansowe najstarszego w Polsce Hospicjum – Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jest również zachętą do kultywowania naszych świątecznych tradycji wspólnego kolędowania i składania sobie życzeń.

Kolędę w szczytnym celu śpiewali w tym roku radni: Iwona Chamielec, Agata Tatara, Bogumiła Drabik, Artur Buszek, Adam Migdał, Sławomir Pietrzyk i Jan Stanisław Pietras. W tym roku w nagraniu kolędy pomógł zespół Teatru Ludowego.

Krakowscy radni do kolędowania na rzecz Hospicjum Św. Łazarza nominowali: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. oraz Sejmik Województwa Małopolskiego.

Przypomnijmy, wyzwanie #KolędaDlaHospicjum2022 to wyjątkowa akcja pomocy dla Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Polega ona na: zaśpiewaniu kolędy, pastorałki lub piosenki świątecznej i nagraniu tego wykonania, udostępnieniu nagrania w mediach społecznościowych (FB, www, YouTube i inne), wsparciu Hospicjum św. Łazarza poprzez złożenie datku oraz zaproszeniu do udziału w wyzwaniu innych: rodziny, znajomych, firm, instytucji, organizacji.

- Kolędowanie to piękna tradycja, którą warto kultywować, a jeżeli jest z niego radość i pomoc dla chorych, to już naprawdę nie można sobie odmówić. Zapraszamy do pomagania - kolędujemy zgodnie z tradycją do 2 lutego 2023 r. Dziękujemy kolędnikom za każdą wykonaną kolędę i za każdy wyśpiewany dla Hospicjum datek – piszą o akcji jej organizatorzy.

Radni w wyzwaniu wzięli udział już po raz trzeci. W ubiegłym roku wspierali Hospicjum im. Św. Łazarza śpiewając „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, a w 2020 roku – „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

fot. Kraków.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje