środa, 7 czerwca 2023 07:43

Licealista organizuje dużą konferencję. Chce obalić mity związane z niepełnosprawnością

Autor Artykuł partnera
Licealista organizuje dużą konferencję. Chce obalić mity związane z niepełnosprawnością

10 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport odbędzie się konferencja poświęcona zmianie postrzegania osób z niepełnosprawnościami. Organizatorem wydarzenia jest Juliusz Zgliński – uczeń liceum, działacz na rzecz równości, który sam zmaga się z niepełnosprawnością ruchową.

Konferencja jest skierowana głównie do osób decyzyjnych w oświacie i służbie zdrowia, rodziców osób z niepełnosprawnościami i ich samych, jak również studentów i przedsiębiorców poszukujących nowych pracowników. Jej celem jest przełamywanie stereotypów oraz zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami, a także ułatwienie im funkcjonowania na rynku pracy. Podczas wydarzenia wystąpią prelegenci z różnych środowisk, wśród nich: Samuel Tokarski, Przemysław Burmer, Szymon Karwasz, Marcin Banaszkiewicz, Julia Małecka, Joanna Środa, Marcin Fidler, Magdalena Bujakowska, Magdalena Brdej oraz Maciej Kawecki. Konferencję poprowadzi Paulina Patro.

- Od pierwszego roku życia sam zmagam się z niepełnosprawnością ruchową. Niemal od samego początku swojej edukacji, doświadczam z tego powodu przykrości. Od jakiegoś czasu zacząłem głośno mówić na ten temat, a teraz postanowiłem zorganizować konferencję. Chciałbym przełamać tabu dotyczące niepełnosprawności i uwrażliwić innych na problemy OzN - mówi Juliusz Zgliński, 16-letni licealista, organizator konferencji.- Tyle się teraz mówi o równości i akceptacji, a w tym obszarze wciąż jest wiele niedomówień i nieporozumień. Trzeba rozpocząć zmianę już teraz, a najlepiej rozpocząć ją od ludzkich serc. Wierzę, że razem ze mną oraz innymi Prelegentami powiecie TAK dla ludzi z niepełnosprawnością – dodaje.

Partnerem strategicznym wydarzenia jest hotel Hilton Garden Inn Kraków Airport. Patronatem medialnym konferencję objął m.in. RMF FM. Wszyscy występujący prelegenci zrzekli się wynagrodzenia, a sam udział jest bezpłatny. Więcej informacji pod adresem: https://powiem-tak.pl/.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka