wtorek, 13 lutego 2024 14:15

Nie tylko na walentynki. 6 najbardziej romantycznych punktów widokowych w Krakowie

Autor Karolina Kurando
Nie tylko na walentynki. 6 najbardziej romantycznych punktów widokowych w Krakowie

Kojarzycie absolutnie fascynującą scenę z La La Landu (reż. Damien Chazelle), w której Mia (Emma Stone) i Sebastian (Ryan Gosling) tańczą na wzgórzu, a za ich plecami rozpościera się widok świateł Los Angeles, płonących po zapadnięciu zmroku?

Wyjątkowego klimatu nadaje jej między innymi właśnie panorama miasta. W Krakowie również można doświadczyć zapierających dech w piersiach widoków, których podziwianie jest doskonałym pomysłem na romantyczny (nie tylko walentynkowy!) wieczór.

Kopiec Krakusa

Fot. Jakub Hałun/Wikipedia

Tego miejsca nikomu nie trzeba przedstawiać, ponieważ na Kopcu Krakusa toczy się życie towarzyskie Krakowa. To fantastyczna lokalizacja na spacer, podczas którego można podziwiać panoramę miasta. Kopiec znajduje się w krakowskim Podgórzu.

Koło widokowe Cracow Eye

Fot. Cracow Eye/Facebook

Znamy takich, którzy nie są fanami wysokości, czego się jednak nie robi dla ukochanej osoby? Cracow Eye to propozycja dla tych, którzy chcą chociaż przez chwilę poczuć się jak w komedii romantycznej. Koło widokowe znajduje się przy Bulwarze Wołyńskim, obok innego ulubionego miejsca krakowian, Forum Przestrzenie. Z wagoników koła można zobaczyć panoramę miasta.

Balon Widokowy

Fot. BalonWidokowy/Facebook

Cracow Eye to za mało? Jeśli tak, zachęcamy do podziwiania miasta podczas lotu balonem. Krakowski Balon Widokowy znajduje się tuż obok koła widokowego, przy Bulwarze Wołyńskim.

Punkt widokowy na lotnisko Kraków-Balice

Fot. Kraków Airport/Facebook

A skoro jesteśmy już w powietrzu... Jednym z punktów widokowych, który naprawdę warto odwiedzić, jest ten przy ulicy Spacerowej. Widok startujących i lądujących samolotów jest niesamowity. Punkt widokowy znajduje się niedaleko lotniska w Balicach i oferuje wielkie wrażenia.

Metrum Restobistro

Fot. Metrum Restobistro/Facebook

To jeden z wielu krakowskich lokali, który posiada piękny widok na miasto, ten jednak jest jednym z najpopularniejszych, przynajmniej jeśli wierzyć Instagramowi. Panorama miasta widoczna jest zarówno z ogródka znajdującego się na powietrzu, jak i ze środka Metrum Restobistro. Kawa z widokiem oferowana jest przy ulicy św. Tomasza 43.

Punkt widokowy Chorągwica

Fot. Kornatka/Wikipedia

Nieco dalej, ponieważ tuż za Krakowem, w gminie Wieliczka, polecamy punkt widokowy Chorągwica. Stamtąd rozciąga się wspaniały widok na Kraków i Wieliczkę, od której Chorągwicę dzieli kilkanaście kilometrów. To najwyższy punkt powiatu wielickiego, położony na Pogórzu Wielickim.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka