niedziela, 18 grudnia 2022 16:26

Nie żyje krakowski dziennikarz. „Ta wiadomość ścięła z nóg"

Autor Tomasz Stępień
Nie żyje krakowski dziennikarz. „Ta wiadomość ścięła z nóg"

W sobotę zmarł Krzysztof Mrówka, krakowski dziennikarz sportowy, związany z Interią, a wcześniej z Gazetą Wyborczą, Tempem, Wizją TV i Canal+. Kilkakrotnie mogliśmy go także gościć w studiu Głos24. Miał 64 lata.

Krzysztof Mrówka był wielkim fanem piłki nożnej - Manchesteru United, ale przede wszystkim Wisły Kraków i Ekstraklasy, o której wiedział wszystko. Mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć go kilkakrotnie w studiu Głosu24 przed sezonem, gdzie w analizował i prognozował kondycję i szanse małopolskich klubów. Zawsze celnie, rzeczowo i ciekawie. Był także specjalistą od hokeja.

„Ta wiadomość ścięła z nóg. Dziś rano odszedł do Domu Pana red. Krzysztof Mrówka. Legenda dziennikarstwa sportowego, a później biznesowego” - napisał w mediach społecznościowych Michał Białoński, dziennikarz sportowy Interii, dobrze znający Krzysztofa Mrówkę. Pracowali razem 25 lat. – W latach 80. poprzedniego stulecia prowadził w „Tempie” rubrykę o lidze angielskiej – wspomina z kolei Michał Okoński, dziennikarz Tygodnika Powszechnego.

Krzysztof Mrówka był także dziennikarzem ekonomicznym. - Dołożył solidną cegłę do budowy silnego serwisu, jakim dzisiaj jest Interia Biznes. Bez Krzysztofa nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy dzisiaj. Wielu dziennikarzy jest Mu wdzięcznych za to, czego ich nauczył. Na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach – powiedział Artur Potocki, prezes zarządu Interia.pl.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje