środa, 24 czerwca 2020 12:11

Nowy Sącz. Kolejny zakażony koronawirusem w szpitalu - tym razem na neurologii

Autor Marzena Gitler
Nowy Sącz. Kolejny zakażony koronawirusem w szpitalu - tym razem na neurologii

Koronawirusa potwierdzono u 85-letniego pacjenta neurologii. Oddział ponownie został zamknięty, pracownicy i pacjenci objęci kwarantanną. To kolejny przypadek w ciągu tygodnia.

W zwiąku z pozytywnym testem u 85-latka, trzech pacjentów, którzy leżeli znim na jednej sali trafiło na oddział zakaźny. Kwatantanną objęto 16 osób pracowników szpitala i ponad 20 pacjentów. Wszyscy w przyszłym tygodniu zostaną przebadani pod kątem koronawirusa.  

W ubiegłym tygodniu zakażenie potwierdzono 90-letniej pacjentki chirurgii ogólnej. Oddział przez kilka dni był zamknięty, ale już został uruchomiony, bo nikt nie zaraził się od kobiety. W sumie przebadano ok. 30 osób - pacjentów chirurgii.

W powiecie nowosądeckim aktualnie zakażonych koronawrusem jest 5 osób (4 powiat i 1 miasto Nowy Sącz - dane z godz. 9.30). Na kwarantannie z decyzji PSSE jest w sumie 224 osoby.

Jak informuje Sanepid, nikt nie jest obecnie zakażony w Tyliczu, gdzie niedawno prowadzono dużą akcję testów, po apelu o zgłaszanie się uczestników mszy św. w Boże Ciało.

Nowe ognisko zakażenia w Tyliczu. Kilkaset osób czeka na wyniki testów
Do 6 wzrosła już liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie nowosądeckim, w którym do 15 czerwca nie było już zakażonych (z wyjątkiem jednej osoby w mieście Nowy Sącz). Ciągu ostatnich dni kilkaset osób przebadano w kierunku koronawirusa. Dziś powinny być pierwsze wyniki testów. Piewsze alarm…
Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje