czwartek, 8 października 2020 20:21

"Obostrzenia związane z pandemią są absurdalne". W sobotę "Marsz o Wolność" w Krakowie

Autor Marzena Gitler
"Obostrzenia związane z pandemią są absurdalne". W sobotę "Marsz o Wolność" w Krakowie

W sobotę 10 października w Krakowie odbędzie się "Marsz o Wolność" - ogólnopolskie wydarzenie organizowane jest przez przeciwników restrykcji związanych z pandemia koronawirusa. O tym dlaczego i przeciwko czemu protestują rozmawiamy z organizatorami zgromadzeń Sylwią Ciszewską i Markiem Majcherem.

10 października w całym kraju odbędą się protesty przeciwników restrykcji związanych z pandemią. Jednym z 50 miast, w których zostaną zorganizowane, jest stolica Małopolski. Czy organizowanie protestów w momencie, gdy mamy rekord zakażeń ma sens? Jak będzie wyglądał protest i czy odbędzie się pomimo wprowadzenia w Krakowie żółtej strefy? Kto weźmie w nim udział?  - to pytania, na które odpowiadają organizatorzy protestu w Krakowie.

Czy przeciwnicy noszenia maseczek przyjdą na protest w maseczkach? Dlaczego uważają, że trzeba protestować - wyjaśniają Sylwia Ciszewska z Marszu o Wolność Kraków i Marek Majcher lider Ruchu społecznego poszkodowanych przez system "ZJEDNOCZENI".

"Żądamy odwołania absurdalnych nakazów, zakazów i całej epidemii strachu. Dość leczenia przez telefon, żądamy dostępu do lekarzy. Koniec zamordyzmu maseczkowego w szkołach, koniec z zmuszaniem dzieci do dezynfekcji rąk szkodliwymi środkami niewiadomego pochodzenia. Do higieny wystarczy woda i mydło. Żądamy zniesienia rozporządzenia o noszeniu maseczek pod groźbą mandatów lub kary administracyjnej" - napisali organizatorzy wydarzenia, które zaplanowane jest na 10 października w Krakowie.

"Maseczka nie chroni nikogo od wirusów a jedynie ma przypominać nam o epidemii. Żądamy zaprzestania zamykania zdrowych ludzi na kwarantannach na podstawie pozytywnych testów. Testów, które nie służą do celów diagnostycznych covid. Wzywamy media by przestały podkręcać nieuzasadnioną panikę i medialnego wirusa strachu. Żądamy wolności obywatelskiej i poszanowania godności." - twierdzą organizatorzy protesty, który rozpocznie się na krakowskim Rynku pod pomnikiem Adama Mickiewicza o godz. 15.

Zjednoczeni przeciw plandemii - Marsz o Wolność Kraków
Event in Kraków, Poland by Sylwia Ciszewska and 3 others on Saturday, October 10 2020 with 658 people interested and 279 people going. 10 posts in the...

Organizatorzy akcji zapowiadają też udział w wielkim proteście, który zaplanowany jest na 24 października w Warszawie.

MARSZ O WOLNOŚĆ KRAKÓW 10.10.2020 MUSIMY BYĆ RAZEM!

Posted by Stefan Eustachy Burczymucha on Thursday, October 8, 2020

zobacz też:

Kraków. Domagamy się powrotu do normalności - protest przeciwko rządowym obostrzeniom
W Krakowie odbył się dziś protest przeciwko ograniczeniom związnym z pandemią koronawirusa. Na Rynku Głównym przed pomnikiem Adama Mickiewicza zebrała się grupa ponad 500 osób.
“Rząd nie może prowadzić rebelii robiąc rzeczy wbrew prawu” - przeciwnicy pandemii protestowali w Krakowie
Wyszli na ulice nie tylko dlatego, że nie chcą nosić maseczek. Zarzucają rządzącym bezprawne działanie: łamanie ustawy o przeciwdziałania chorobom zakaźnym i konstytucji. Jakie argumenty padały na Marszu o Wolność w Krakowie?
Kraków

Kraków - najnowsze informacje