poniedziałek, 12 października 2020 20:29

"Rząd nie może prowadzić rebelii robiąc rzeczy wbrew prawu" - przeciwnicy pandemii protestowali w Krakowie [VIDEO]

Autor Marzena Gitler
"Rząd nie może prowadzić rebelii robiąc rzeczy wbrew prawu" - przeciwnicy pandemii protestowali w Krakowie [VIDEO]

Wyszli na ulice nie tylko dlatego, że nie chcą nosić maseczek. Zarzucają rządzącym bezprawne działanie: łamanie ustawy o przeciwdziałania chorobom zakaźnym i konstytucji. Jakie argumenty padały na "Marszu o Wolność" w Krakowie?

Czy rząd może narzucić osobom zdrowym i nie podejrzanym o zakażenie noszenie masek? Dlaczego nie wprowadzono stanu wyjątkowego? Dlaczego ogłoszono pandemię, choć na koronawirusa umiera zaledwie niewielki procent zakażonych? Czy Policja ma prawo nakładać mandaty za nieprzestrzeganie rządowych obostrzeń? - na te pytania odpowiadali uczestnicy protestu przeciwko obostrzeniom związanym z pandemię, który 10 października odbył się na Rynku Głównym w Krakowie.

Organizatorzy szacują, że nawet 3 tys. uczestników manifestacji przeszło protestując pod siedzibę wojewody, aby przekazać mu petycję, w której domagają się przywrócenia normalności. Jak wyglądał "Marsz o Wolność"? - zobacz w naszym materiale.

zobacz też:

Kraków. Domagamy się powrotu do normalności - protest przeciwko rządowym obostrzeniom
W Krakowie odbył się dziś protest przeciwko ograniczeniom związnym z pandemią koronawirusa. Na Rynku Głównym przed pomnikiem Adama Mickiewicza zebrała się grupa ponad 500 osób.
“Obostrzenia związane z pandemią są absurdalne”. W sobotę “Marsz o Wolność” w Krakowie
W sobotę 10 października w Krakowie odbędzie się “Marsz o Wolność” - ogólnopolskie wydarzenie organizowane jest przez przeciwników restrykcji związanych z pandemia koronawirusa. O tym dlaczego i przeciwko czemu protestują rozmawiamy z organizatorami zgromadzeń Sylwią Ciszewską i Markiem Majcherem.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje