piątek, 29 maja 2020 08:10

Odpowie za przemoc wobec rodziny, atak na policjantów oraz za zniszczenie policyjnego mienia

Autor Mirosław Haładyj
Odpowie za przemoc wobec rodziny, atak na policjantów oraz za zniszczenie policyjnego mienia

Tatrzańscy Policjanci zatrzymali agresywnego 25-letniego mieszkańca gminy Bukowina Tatrzańska, podejrzanego o znęcanie się i stosowanie przemocy wobec swojej rodziny. Sąd aresztował agresora na 2 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem 25 maja na terenie gminy Bukowina Tatrzańska. Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury domowej, którą wszczął wobec swoich rodziców nietrzeźwy syn. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Mężczyzna był agresywny i nie stosował się do poleceń policjantów. Do zatrzymania konieczne było użycie siły, jednakże szybko został obezwładniony. Jego agresja skierowała się wówczas na interweniujących policjantów, których znieważał i niszczył wyposażenie radiowozu. Ostatecznie agresor trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych przez zakopiańską komendę policji.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że mężczyzna od kilku miesięcy stosował wobec rodziny przemoc psychiczną i fizyczną. Pokrzywdzeni wyraźnie wyrażali swoje obawy i strach przed zachowaniem syna, który swoim działaniem stwarzał realne zagrożenia dla zdrowia i życia swoich najbliższych. Rodzina została objęta procedurą Niebieska Karta. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 25-latka, a Sąd Rejonowy w Zakopanem, przechylając się do tego wniosku, aresztował go na dwa miesiące. Mężczyzna odpowie za przemoc wobec rodziny, atak na policjantów oraz za zniszczenie policyjnego mienia. Grozi mu do 5 lat w więzieniu.

Inf. i foto: Policja w Zakopanem

Podhale

Podhale - najnowsze informacje