czwartek, 31 marca 2022 11:21

Odzież męska na wypad za miasto – poznaj nasze propozycje

Autor Artykuł sponsorowany
Odzież męska na wypad za miasto – poznaj nasze propozycje

Promienie słońca i wyższa temperatura zachęcają nas do zwiększenia aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Coraz częściej też będziemy planować wypady za miasto. Jak się wtedy ubrać, by było nam wygodnie, a żebyśmy jednocześnie wyglądali modnie i stylowo?

Przed wyjazdem musimy zastanowić się, jakie formy aktywności nas czekają. Inaczej ubierzemy się, jadąc na plażę, inaczej w góry a inaczej, kiedy zamierzamy spędzić weekend u rodziny. Poza tym musimy wziąć pod uwagę porę roku i sprawdzić prognozę pogody. Ubrania powinniśmy przygotować w taki sposób, byśmy mieli pewność, że się nie przegrzejemy i nie będzie nam zimno. Co w takim razie powinniśmy ze sobą zabrać przy założeniu, że wybieramy się gdzieś w najbliższych tygodniach.

Ubieramy się na cebulkę

Nie bez powodu wiosną i jesienią tak popularne są ubrania na cebulkę. Pogoda jest wtedy dość kapryśna i mamy do czynienia z dość dużymi amplitudami temperatur. Jeśli więc chcemy czuć się komfortowo, to ubierzmy się warstwowo. W dowolnej chwili powinniśmy mieć możliwość zdjęcia bądź nałożenia na siebie jeszcze jednej warstwy odzieży. Jeśli tworząc naszą cebulkową stylizację, będziemy łączyć ze sobą ubrania o różnych grubościach i fakturach, to poza tym, że taki strój będzie praktyczny, będzie wyglądał bardzo modnie. Co powinniśmy do tworzenia naszego zestawu wykorzystać?

Tworzymy stylizację

Po pierwsze musimy założyć wygodną i przewiewną koszulkę lub bluzkę. W przypadku gdy czeka nas duży wysiłek fizyczny, dobrym pomysłem będzie spakowanie drugiej koszulki na zapas. Sprawdzi się, kiedy będziemy przepoceni i będziemy chcieli się przebrać. Na koszulkę zakładamy bluzę dresową lub kardigan. Ten drugi będzie dobrą opcją, jeśli nastawiamy się na przykład na wycieczkę ze zwiedzaniem miasta. Będzie bardziej elegancki niż bluza. Szukając ciekawego modelu, weźmy pod uwagę kardigan męski Lancerto.

W cieplejsze dni na sweter lub bluzę możemy nałożyć modną pikowaną kamizelkę, lub jeansową kurtkę. Natomiast w pierwszych tygodniach wiosny sprawdzi się grubsze odzienie wierzchnie. Kurtka męska na wypad za miasto ma być wygodna, ma przy tym dobrze chronić przed wiatrem i deszczem, jeśli zamierzamy dużo przebywać na świeżym powietrzu. Możemy wziąć pod uwagę kurtkę pikowaną, ale równie dobrze sprawdzą się też inne kurtki przejściowe.

A co ze spodniami? Uniwersalne będą jeansy. Pójdziemy w nich do lasu, do parku i na spacer po mieście. Mniej wygodne mogą okazać się w górach podczas wspinaczki. Wtedy też lepszą opcją mogą być spodnie dresowe, które nie krępują ruchów i zapewniają maksymalną wygodę.

Wygodne buty

Wycieczki za miasto najczęściej wiążą się z wielogodzinnym chodzeniem. Nieważne, czy jedziemy do parku rozrywki, w góry, czy na miasto. Musimy więc zadbać o odpowiednie obuwie. Dobrze sprawdzą się na przykład sneakersy lub tenisówki. Ważne, byśmy nie zakładali butów nowych, do których nasza stopa nie jest przystosowana, bo łatwo mogą pojawić się odciski i przetarcia.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje