poniedziałek, 6 marca 2023 16:01

Okradanie parafii stało się jego "hobby". Teraz będzie musiał odpokutować swoje czyny w więzieniu

Autor Patryk Trzaska
Okradanie parafii stało się jego "hobby". Teraz będzie musiał odpokutować swoje czyny w więzieniu

Włamał się, a następnie splądrował kilkanaście parafii na terenie Małopolski i Śląska. Ostatniego skoku dokonał na terenie jednej z wolbromskich wspólnot. Teraz grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

Do kradzieży doszło na terenie jednej z wolbromskich parafii 26 stycznia między godziną 14 a 15. Sprawcy włamali się do plebanii i  po splądrowaniu pomieszczenia ukradli pieniądze.

Policjanci ustalili 2 osoby, które zaangażowane były w ten proceder. Byli to mieszkańcy województwa śląskiego w wieku 31 i 41 lat. 1 marca mężczyźni zostali zatrzymani przez olkuskich kryminalnych na terenie województwa śląskiego.

W czwartek  (2 marca) śledczy przedstawili podejrzanym zarzuty kradzieży z włamaniem. Podczas gromadzenia materiału dowodowego śledczy ustalili, że 41-latek w okresie od października 2022 roku do stycznia 2023 dokonał jeszcze kilkunastu innych kradzieży z włamaniem do plebanii znajdujących się głównie na terenie województwa śląskiego.

Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia. W związku z tym, że 41-latek działał w warunkach recydywy i był już z skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwa, w tym kradzieże i włamania grozi mu znacznie większy wymiar kary, nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje