środa, 15 listopada 2023 18:03

Potrącił kobietę na pasach i odjechał. Policjanci szukają świadków

Autor Marzena Gitler
Potrącił kobietę na pasach i odjechał. Policjanci szukają świadków

Policjanci z Oświęcimia apelują o pomoc w ustaleniu i zatrzymaniu kierowcy samochodu marki Opel Corsa, który potrącił pieszą, przechodzącą przez przejście dla pieszych, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12.11.2023), tuż przed godziną 7, na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu w rejonie skrzyżowania z ulicą Zamkową. Jak wstępnie ustalili policjanci kierowca najprawdopodobniej opla corsy, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 48-letnią mieszkankę Oświęcimia, a następnie odjechał nie udzielając jej pomocy. Piesza z urazem miednicy oraz ogólnymi potłuczeniami została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kierowca poruszał się najprawdopodobniej pojazdem marki Opel Corsa, wersja trzydrzwiowa. Jechał od Rynku w kierunku mostu Piastowskiego.

Na duże podziękowania zasługują osoby, które widząc pieszą leżącą na chodniku natychmiast udzieliły jej pierwszej pomocy. W tym pracowniczka hotelu oraz jeden kierowców.

Apel do kierowców

Policjanci poszukują sprawcy oraz ustalają szczegóły zdarzenia. Trwa analiza nagrań z monitoringu.

- Zwracamy się również z prośbą o kontakt do kierowców posiadających kamerki samochodowe, którzy w niedzielę 12.11. br. pomiędzy godziną  6.45, a godziną 7 jechali przez Most Piastowski w kierunku oświęcimskiej Starówki - apeluje kom. Justyna Fil, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Na nagraniu z kamerki samochodowej może znaleźć się szczegół, który pomóc w ustaleniu sprawcy potrącenia.  Nagranie takie należy zabezpieczyć i powiadomić policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu dzwoniąc pod numer 47 83 26 280 lub pod numer alarmowy 112.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka