środa, 5 lutego 2020 10:43

Pierwsza bramka Piątka w nowych barwach

Autor Piotr Sajdak

Wczoraj Krzysztof Piątek strzelił swoją premierową bramkę dla Herthy Berlin. Zespół Polaka w ramach 1/8 Pucharu Niemiec mierzył się z Schalke Gelsenkirchen, które okazało się lepsze.

24 letni Reprezentant Polski zadebiutował w piątek w meczu ligowym, wchodząc z ławki rezerwowych w 63 minucie. Wczoraj wyszedł po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce i w 39 minucie spotkania strzałem w prawy dolny róg pokonał bramkarza gospodarzy, podwyższając wynik na 2:0. W drugiej połowie Schalke doprowadziło do remisu, a w dogrywce Benito Raman strzelił decydującego gola, który wyeliminował nowy zespół Piątka z rozgrywek.

Były napastnik Cracovii w minionym okienku transferowym przeszedł z AC Milanu do Herthy Berlin za kwotę 22 milionów euro. W barwach osiemnastokrotnego mistrza Włoch, występował przez rok. W trakcie tego pobytu zdobył dla Milanu 13 bramek w Serie A i 3 w Pucharze Włoch.