niedziela, 1 marca 2020 16:01

Powrót 1 Ligi. Jak poradziły sobie drużyny z Małopolski?

Autor Piotr Sajdak

Wczoraj zespoły Fortuna 1 liga zakończyły przerwę zimową, tym samym rozpoczynając rundę wiosenną. Drużyny z Małopolski nie zaliczą 21 kolejki do udanej.

Sandecja Nowy Sącz inaugurowała rundę wiosenną na Stadionie Miejskim w Tychach, mierząc się z tamtejszym GKS-em. Mecz przyjaźni zakończył się rezultatem 2:2. Wynik już w 7 minucie otworzył pomocnik GKS-u Wojciech Szumilas. W 32 minucie Dominik Kun wyrównał stan meczu, a niespełna 10 minut później Łukasz Grzeszczyk pewnie wykorzystał rzut karny ponownie wysuwając swój zespół na prowadzenie. Prowodyrem jedenastki był Grzegorz Baran, który cztery minuty wcześniej wszedł na boisko zastępując kontuzjowanego Adriana Baste. W 88 minucie role się odwróciły i to Sandecja miała rzut karny, który na bramkę zamienił Piter-Bucko ustanawiając wynik meczu. Sandecja zajmuje 12 miejsce w tabeli.

Zapowiadająca walkę o Ekstraklasę drużyna Termalicy Bruk Bety Niecieczy, straciła punkty już w pierwszym meczu rundy wiosennej przegrywając u siebie z ostatnią w tabeli Chojniczanką Chojnice. Pierwsza bramka padła w 56 minucie spotkania za sprawą napastnika gości Mateusza Kuzimskiego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik podwyższył Marcin Rajch, a 4 minuty później honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Szarek. Termalica zajmuje 11 miejsce w tabeli.

Puszcza Niepołomice również zanotowała falstart, przegrywając u siebie z Chrobrym Głogów 3:1. W 14 minucie rzut karny wykorzystał obrońca Chrobrego Michał Ilków-Gołąb, a 4 minuty później bramkę dołożył także Adrian Benedyczak. Gospodarze odpowiedzieli jedynie w 40 minucie gdy jedenastkę wykorzystał Piotr Stawarczyk. Chrobry dobił Puszcze w 90 minucie po golu Damiana Kowalczyka. Puszcza Niepołomice zajmuje 15 miejsce w tabeli.