czwartek, 14 stycznia 2021 19:17

Powiedział "veto" Góralskiemu Vetu. Jak naprawdę wygląda sytuacja na Podhalu?

Autor Mirosław Haładyj
Powiedział "veto" Góralskiemu Vetu. Jak naprawdę wygląda sytuacja na Podhalu?

W naszym cyklu porozmawialiśmy z panem Gerardem Wolskim, który został poproszony o opuszczenie grupy Góralskie Veto po tym, jak zwrócił uwagę liderom protestu, że inicjatywa przedsiębiorców nie może być ruchem anty-covidowym.

O inicjatywie przedsiębiorców z Podhala, którzy zorganizowali się w grupie Góralskiego Veta zrobiło się głośno na początku tygodnia. Również za sprawą jej lidera, Sebastiana Pitonia. Kontrowersyjny lider nie kryje swojego podejścia do epidemii i zagrożenia płynącego ze strony koronawirusa. To właśnie dlatego nasz rozmówca postanowił opuścić grupę, po tym, jak nie zgodził się na to, by wznowienie działalności przez przedsiębiorców miało charakter kampanii antycovidowej. Gerard Wolski po opuszczeniu grupy napisał na swoim Facebooku m. in., że:

"Jak najbardziej jestem za ruszeniem bezprawnie zamkniętej gospodarki w tym przede wszystkim gastronomii, fitnes, hotelarstwa oraz wyciągów narciarskich -  które w tym czasie dostają ostro po tyłku i chylą się ku upadkowi .... w wielu przypadkach już zajętych komorniczo, ale nie chce, żeby ktoś mnie kojarzył tylko dlatego ze jestem przedsiębiorcą z Podhala z fanatyzmem i wypowiedziami z których wynika, że covid19 to ściema i ze przechodzi się ją lekko i przyjemnie".

Z naszym rozmówcą poruszyliśmy tematy gospodarczych protestów, planowanego bojkotu zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, rządowej pomocy dla przedsiębiorców i aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się obecnie Podhale.

Apel

Poniżej całość apelu pan Gerarda zamieszczona na jego koncie społecznościowym.

Udostępnij!! Niech ludzie wiedzą, ze nie wszyscy mieszkańcy Podhala lekceważą zagrożenie jakie niesie za sobą covid19.
Nie chce ujawniać szczegółów sytuacji, która miała miejsce wczoraj na łamach grupy Góralskie veto. ( na wyraźną prośbę założyciela grupę tą opuściłem ).
Jak najbardziej jestem za ruszeniem bezprawnie zamkniętej gospodarki w tym przede wszystkim gastronomii, fitnes, hotelarstwa oraz wyciągów narciarskich -  które w tym czasie dostają ostro po tyłku i chylą się ku upadkowi .... w wielu przypadkach już zajętych komorniczo, ale nie chce, żeby ktoś mnie kojarzył tylko dlatego ze jestem przedsiębiorcą z Podhala z fanatyzmem i wypowiedziami z których wynika, że covid19 to ściema i ze przechodzi się ją lekko i przyjemnie 😞 .... bo tak niestety nie jest. Jeżeli coś mamy zrobić to z głową na karku bez fanatyzmu i siania przy okazji własnych poglądów i doszukiwania się teorii spiskowych.
To w jaki sposób traktuje nas rząd i do czego bezprawnie przymusza to jedno i tu trzeba jasno powiedzieć, ze się na to nie godzimy.
Jestem jednak absolutnie przeciwny formie w jakieś to jest w tej chwili uskuteczniane.
TYM Bardziej ABSOLUTNIE - sprzeciwiam się próbie blokowania Pucharu świata w skokach narciarskich w Zakopanem w żadnej formie.
Mam nadzieje ze organizator góralskiego Veta - Pan Pitoń pójdzie po rozum do głowy i nie narobi nam wstydu na cały świat i powstrzyma swoje hordy zwolenników przed tym kretyńskim pomysłem jakim jest bojkot PŚ. ( z informacji wynika, że Pan Sebastian zaprzecza jakoby to był jego pomysł i inicjatywa i szuka winnych prowokatorów - to życzę oczyszczenia szeregów z idiotów którzy są pomysłodawcami ) ( jednak siła internetu jest wielka i ja już wiem kto jest prowokatorem i są to osoby biorące udział w spotkaniu organizowanego przez GV. )
Bo czym są winni nasi chłopcy, którzy przynoszą nam chlubę międzynarodową ?
Dlaczego mamy ich mieszać do naszych wewnętrznych rozgrywek z rządem ??
Kimkolwiek jesteście zaniechajcie tego idiotycznego pomysłu i nie ośmieszacie Podhala na cały świat.
Jeszcze niedawno byliśmy oburzeni próbą wykluczenia ich z Pucharu 4 Skoczni przez Niemców, a teraz chcemy zrobić to samo ??
To ja zgłaszam totalne VETO przeciwko temu haniebnemu zachowaniu ..... mówię nie ..... i mam nadzieje, ze wielu z was poprze moje zdanie na ten temat.
Kto chce niech się otwiera od 18 stycznia .... kto ma silę walki żeby wymusić na rządzie zmianę restrykcji lub realną pomoc -proszę bardzo..... ale nie kosztem innych ludzi i nie kosztem naszych orłów oraz ich rywali. To ich praca - nie odbierajmy im prawa do niej w taki sam sposób jak nam się  je odbiera, bo kim wtedy się staniemy ??
Pragnę jeszcze jedno zauważyć, ze obrana strategia negowania skutków choroby covid19 przyczyni się tylko do tego, ze nas mieszkańców Podhala naród uzna za ludzi chciwych, którzy po trupach chcą otworzyć swoje biznesy - a można to zrobić z głową i w sposób totalnie bezpieczny w reżimie sanitarnym. Ta strategia i głoszenie takiej ideologii jedynie odstraszy potencjalnych turystów do przyjazdu i forma veta przyniesie odwrotne w skutkach założenia. Otworzymy się, ale w hotelach i pensjonatach będzie nadal świecić pustkami ..... - ludzie po porostu  nie przyjadą z obawy na lekceważące podejście do zakażeń przez nas mieszkańców Podhala.
Ja się pod taką formą veta nie podpisuje.
Koronawirus niestety jest, jest to bardzo niebezpieczne zakażenie i nie można go bagatelizować. Znam wielu ludzi z poważnymi powikłaniami, ludzi którzy przeszli zakażenie bardzo ciężko i znałem ludzi, których już wśród nas nie ma.
[ ] Nie chce również być w przyszłości  identyfikowany jako mieszkaniec Podhala, który rozsiewa propagandę jakoby wirus był  niegroźny tylko dlatego, żeby zarobić dudki.
[ ] Już i tak wystarczająco dużo hejtu wylewa się na Podhale i myślę, że nie trzeba dolewać oliwy do ognia.
[ ] Bardziej skłóconego narodu w Europie chyba nie ma jak Polska. Jesteśmy podzieleni politycznie, poglądowo, geograficznie, zawodowo i Bóg wie jeden jak jeszcze. Dlaczego nie można zorganizować czegoś w jedności Narodu tylko jeszcze dzielić wewnątrz na ludzi negujących sam covid i ludzi którzy się go boją i wiedzą jak bardzo jest niebezpieczny.
Chciałem przeprosić wszystkich za ten fanatyzm antykowidowy w imieniu mieszkańców Podhala i biznesmenów, którzy w znacznym stopniu popierają moje zdanie na ten temat.  (dostałem dużo wiadomości od ludzi po opuszczeniu grupy ) i zapewnić, ze znaczna większość Podhala przestrzega wymogi sanitarne i przestrzegać je będzie, a chyba wszystkie obiekty poza drobnymi wyjątkami zapewni Państwu bezpieczny pobyt w Górach .
Pan Sebastian na szczęście nie wynajmuje, nie ma wyciągu ani basenów oraz siłowni, wiec nie musi zapewniać reżimu sanitarnego.
Nie wszyscy na Podhalu myślimy w ten sposób !!!
Veto dla obostrzeń bezprawnych rządu TAK.
Ale wyrażam moje veto przeciwko blokowaniu Pucharu Świata oraz oraz sianiu propagandy na temat samego wirusa jakoby ten miał nie być nie bezpieczny.
Wszystko można zrobić z głową, ale zachowując bezwględnie bezpieczeństwo co powinno być w tej sytuacji priorytetem.
Podhale

Podhale - najnowsze informacje