We wtorek, 23 listopada br. drogowcy planują rozpoczęcie remontu na ul. M. Konopnickiej w Krakowie. Pracami objęty będzie odcinek pomiędzy rondem A. Matecznego a rzeką Wilgą, na którym i tak już tworzą się gigantyczne korki.
Drogowcy zamierzają zablokować kolejno obie jezdnie ul. Konopnickiej pomiędzy rondem A. Matecznego a rzeką Wilgą. W pierwszej kolejności prace będą realizowane na jezdni prowadzącej w kierunku Wieliczki. Prace rozpoczną się już we wtorek, 23 listopada.


Drogowcy będą zajmowali kolejno po jednym pasie – dzięki czemu przejazd w trakcie prac będzie cały czas możliwy - zapewnia Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Później przeniosą się oni na ciąg prowadzący w kierunku centrum miasta, gdzie prace będą realizowane analogicznie.
Drogowcy planują prace głównie nocami. Remont potrwa mniej więcej do połowy grudnia, a jego koszt to ok. 1,7 mln zł. - Wszystko będzie zależało od pogody, najpóźniej chcemy skończyć do połowy grudnia - mówi rzecznik ZDMK Michał Pyclik.
fot. Mateusz Łysik / Głos24








![[AKTUALIZACJA] Paraliż w Krakowie! Na Podgórzu nie działają tramwaje. Komunikat MPK [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/-AKTUALIZACJA--Parali--w-Krakowie--Na-Podg-rzu-nie-dzia-aj--tramwaje.-Komunikat-MPK--ZDJ-CIA-_w300.webp)






![Fundacje z sercem dla zwierząt! Ruszyła akcja ratunkowa gołębi na Rynku Głównym [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/2025/10/2025-10-22-Fundacja-R-bmy-Sobie-Krak-w-Go--bie---Krak-w---2025-005_w300.webp)


