piątek, 19 listopada 2021 13:14

Kraków: Jeszcze większe korki przed Matecznym. Rusza remont ul. Konopnickiej

Autor Marzena Gitler
Kraków: Jeszcze większe korki przed Matecznym. Rusza remont ul. Konopnickiej

We wtorek, 23 listopada br. drogowcy planują rozpoczęcie remontu na ul. M. Konopnickiej w Krakowie. Pracami objęty będzie odcinek pomiędzy rondem A. Matecznego a rzeką Wilgą, na którym i tak już tworzą się gigantyczne korki.

Drogowcy zamierzają zablokować kolejno obie jezdnie ul. Konopnickiej pomiędzy rondem A. Matecznego a rzeką Wilgą. W pierwszej kolejności prace będą realizowane na jezdni prowadzącej w kierunku Wieliczki. Prace rozpoczną się już we wtorek, 23 listopada.

Kraków utrudniania Matecznego Konopnickiej
Kraków. Utrudnienia na ul. Konopnickiej. Rusza remont nawierzchni - graf. ZDMK / krakow.pl
Kraków utrudnienia Konopnickiej Matcznego
Kraków. Utrudnienia w rejonie ronda Matecznego. Rusza remont nawierzchni na ul. Konopnickiej - mapa Głos24 / Open Street Maps

Drogowcy będą zajmowali kolejno po jednym pasie – dzięki czemu przejazd w trakcie prac będzie cały czas możliwy - zapewnia Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Później przeniosą się oni na ciąg prowadzący w kierunku centrum miasta, gdzie prace będą realizowane analogicznie.

Drogowcy planują prace głównie nocami. Remont potrwa mniej więcej do połowy grudnia, a jego koszt to ok. 1,7 mln zł. - Wszystko będzie zależało od pogody, najpóźniej chcemy skończyć do połowy grudnia - mówi rzecznik ZDMK Michał Pyclik.

fot. Mateusz Łysik / Głos24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje