poniedziałek, 15 lutego 2021 12:02

Chrzanów. Przetarg na dużą inwestycję w mieście rozstrzygnięty!

Autor Wiktoria Mitura
Chrzanów. Przetarg na dużą inwestycję w mieście rozstrzygnięty!

9 lutego został rozstrzygnięty przetarg na ronda w rejonie wiaduktu kolejowego PKP nad ul. Krakowską w Chrzanowie. Wpłynęło sześć ofert, a za najkorzystniejszą uznano ofertę Zakładu Usług Budowlanych "Dębowski" Spółka Jawna z Zaborza koło Oświęcimia.

W ubiegłym roku wybudowaliśmy już rondo na ul. 29 listopada i nową drogę w kierunku ul. Krakowskiej wraz z chodnikami, oświetleniem, drogą rowerową i setką nowych miejsc parkingowych. Po przebudowaniu wiaduktów kolejowych przez PKP, nowe, dwukierunkowe drogi umożliwią przejazd pod linią kolejową w obu kierunkach, zarówno w ciągu ul. Krakowskiej jak i ul. 29 listopada. Nie trzeba już będzie objeżdżać całego miasta, żeby przejechać na drugą stronę nasypu kolejowegomówi burmistrz Robert Maciaszek.

Planowany termin zakończenia realizacji zadania to 30 listopada. W połączeniu z zakończoną już inwestycją związaną z budową drogi przy ulicy 29 listopada znacznie usprawniona zostanie komunikacja w tym rejonie miasta.

Jesteśmy świadomi, że przebiegające prace powodują spore utrudnienia w ruchu drogowym i wymagają od mieszkańców sporych pokładów cierpliwości. Jestem jednak przekonany, że wkrótce wszyscy odczujemy nową jakość w poruszaniu się po naszym mieście – dodaje burmistrz.

W ciągu ostatnich lat nie było tak dużej inwestycji na terenie miasta. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, które może być kamieniem milowym w jego rozwoju.

info i foto: UM Chrzanów

Chrzanów - najnowsze informacje