czwartek, 15 kwietnia 2021 12:19

Puste półki, smutek - to koniec Tesco w Krakowie. Znamy dalsze plany [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Puste półki, smutek - to koniec Tesco w Krakowie. Znamy dalsze plany [FOTO]

14 kwietnia był ostatnim dniem funkcjonowania sieci Tesco w Polsce. Brytyjski gigant wycofuje się z naszego kraju, a w jego miejsce powstaną sklepy sieci Netto. Specjalnie z tej okazji wybraliśmy się do jednego z krakowskich marketów, by po raz ostatni przyjrzeć się opustoszałemu już budynkowi przy ulicy Dobrego Pasterza.

Sieć Netto nabyła od Tesco 301 placówek – niemal całość biznesu Brytyjczyków w Polsce. Teraz przyszła pora na integrację obu jednostek biznesowych, a także uruchomienie procesu rebrandingu placówek.

Szacuje się, że modernizacja jednego sklepu zajmie między 6 a 14 tygodni – w zależności od wielkości sklepu i stanu, w jakim znajduje się placówka.

Podobnie sytuacja wygląda z budynkiem przy ulicy Dobrego Pasterza. Na miejscu życzliwa pani z obsługi zaznajomiła nas z dalszymi planami - Teraz będą tu trwać prace remontowe, a w czerwcu możemy spodziewać się w tym miejscu sklepu sieci Netto. - oznajmiła.

Smutek na twarzy był widoczny u tej pani, która od wielu lat pracowała w tym miejscu. - Ciężko się rozstawać, jednak pozytywem jest to, że udało nam wyprzedać praktycznie cały pozostały asortyment sklepowy. - podkreśliła.

Nie mogło zabraknąć pytania o dalszą przyszłość tej niezwykle sympatycznej pani. Na szczęście, będzie ona dalej pracować w tym samym budynku, ponieważ już w czerwcu rozpocznie pracę w barwach zespołu Netto.

Tak wyglądały półki sklepowe w ostatni dzień funkcjonowania Tesco przy ulicy Dobrego Pasterza:

Puste półki sklepowe w Tesco przy ulicy Dobrego Pasterza Kraków 

Foto: google street view / screen

Kraków

Kraków - najnowsze informacje