wtorek, 5 marca 2024 12:00

Robert Piaskowski nowym dyrektorem Narodowego Centrum Kultury

Autor Karolina Kurando
Robert Piaskowski nowym dyrektorem Narodowego Centrum Kultury

Wczoraj, w poniedziałek 4 marca, Narodowe Centrum Kultury poinformowało o powołaniu Roberta Piaskowskiego na stanowisko nowego dyrektora.

Nowym dyrektorem warszawskiej instytucji, Narodowego Centrum Kultury, został Robert Piaskowski, który w ostatnich latach (od 2019 r.) pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta Krakowa ds. kultury oraz sprawował urząd dyrektora ds. rozwoju i kreatywności w Wydziale Kultury Urzędu Miasta Krakowa.

Wcześniej Piaskowski był związany m.in. z Krakowskim Biurem Festiwalowym, w którym w latach 2007-2019 obejmował stanowisko dyrektora programowego.

— Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza z dniem 4 marca br. na stanowisko dyrektora Narodowego Centrum Kultury (NCK) powołany został menedżer i animator kultury, Robert Piaskowski. Jednym z jego priorytetowych celów jako szefa instytucji będzie, m.in. przygotowanie NCK do aktywnego udziału w polskiej prezydencji w Unii Europejskiej w 2025 r. Robert Piaskowski będzie odpowiadał w szczególności za koordynację krajowych wydarzeń kulturalnych, towarzyszących prezydencji. Będzie także rozwijał zadania własne NCK we współpracy z narodowymi oraz lokalnymi instytucjami kultury, wzmacniając rolę i markę NCK oraz wspierając lokalne podmioty, animatorów i twórców – podaje Narodowe Centrum Kultury.

#aktualności ❗Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomiej Sienkiewicz z dniem 4 marca br. na...

Opublikowany przez Narodowe Centrum Kultury Poniedziałek, 4 marca 2024

Informację o nowym stanowisku skomentował na swoim Facebooku również sam Piaskowski:

— Zostałem powołany na stanowisko Dyrektora Narodowego Centrum Kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bartłomieja Sienkiewicza. To była ważna i emocjonalna chwila, w której zmieniam nie tylko miasto, ale także rozszerzam obszary działania. (...) Przechodzę na inny poziom wyzwań, z którego należy widzieć kulturę całego kraju i potrzeby szerokiego sektora kultury. Narodowe Centrum Kultury jest jedną z najważniejszych narodowych instytucji. Reprezentuje najbardziej wszechstronny profil działania spośród wszystkich instytucji, dla których organizatorem jest MKiDN. Pełni rolę wydawcy, instytucji badawczej, regrantingowej, domu produkcyjnego, laboratorium dobrych praktyk oraz obserwatorium kultury, monitorując rozmaite zjawiska i przezmiany w obszarze kultury. To bardzo bliskie mi obszary.

Zostałem powołany na stanowisko Dyrektora Narodowe Centrum Kultury przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,...

Opublikowany przez Robert Piaskowski  Poniedziałek, 4 marca 2024

Źródło zdjęcia głównego: Narodowe Centrum Kultury

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka