sobota, 6 listopada 2021 08:17

Powiat bocheński: Żołnierz zajechał mu drogę i zabrał kluczyki

Autor Mirosław Haładyj
Powiat bocheński: Żołnierz zajechał mu drogę i zabrał kluczyki

29-letni żołnierz 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie w czasie wolnym od służby ujął nietrzeźwego kierowcę. Mundurowy zajechał drogę volkswagenowi, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając pijanemu dalszą jazdę. Okazało się, że 38-letni mieszkaniec gminy Rzezawa miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (2 listopada) tuż po godzinie 16:00. Pełniący służbę w 16 Batalionie Powietrznodesantowym w Krakowie 29-letni żołnierz, jadąc samochodem przez miejscowość Gawłów, zauważył, że potuszający się przed nim vw sharan nie trzyma prawidłowego toru jazdy.

29-latek zajechał mu drogę, czym doprowadził do zatrzymania volkswagena. Mundurowy podszedł do kierowcy i, wyczuwając od niego silną woń alkoholu, wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O zdarzeniu natychmiast poinformował oficera dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, który skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali kierującego vw i zbadali jego trzeźwość. 38-letni mieszkaniec gminy Rzezawa kierował samochodem, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat.

-W przypadku nietrzeźwego kierowcy należy powiadomić przede wszystkim Policję,  dzwoniąc na numer 112. Coraz częściej, jeszcze przed dotarciem patrolu policji na miejsce, świadkowie interweniują (należy w takim przypadku zachować ostrożność) udaremniając nietrzeźwym kierowanie pojazdem. Jest to o tyle istotne, że nietrzeźwi kierowcy stanowią realne zagrożenia i często powodują  kolizje i wypadki, także te ze skutkiem śmiertelnym. Od 2016 do 2020 roku odnotowano w Małopolsce  796 wypadków drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, w których zginęły 43 osoby, a 951 zostało rannych. Ponadto  w tym okresie odnotowano 2971 kolizji drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących

-przypominają policjanci z Bochni.

Inf.: KPP Bochnia

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje