wtorek, 14 maja 2019 11:22

Skała. Mierzył do policjantów z broni palnej grożąc pozbawieniem życia

Autor Joanna Frydrych
Skała. Mierzył do policjantów z broni palnej grożąc pozbawieniem życia

Policjanci ze Skały zatrzymali 61-latka za czynną napaść i znieważenie. Mężczyzna poszczuł mundurowych psem, a następnie mierzył do nich ze strzelby grożąc zabiciem. Agresor został zatrzymany i trafił do aresztu. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę 8 maja, kiedy to dyżurny Komisariatu Policji w Skale otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Skała biga pies rasy Rottweiler bez smyczy i kagańca. Po przybyciu na miejsce policjanci zapukali do drzwi właściciela zwierzęcia. Mężczyzna na widok policjantów zareagował bardzo agresywnie, wyzywał ich wulgarnymi słowami, po czym zawołał psa wydając mu komendę „bierz ich”. Rottweiler chciał zaatakować mundurowych lecz Ci użyli gazu pieprzowego, co skutecznie zniechęciło psa. Wówczas gospodarz wziął z domu strzelbę i wymierzył nią w stronę policjantów grożąc im pozbawieniem życia. Tymczasem na miejsce przybyły dodatkowe patrole. W stosunku do policjantów wsparcia gospodarz również zachowywał się wulgarnie i im groził. Mundurowi obezwładnili i zatrzymali agresora. 61-latek jak się okazało, miał 1,7 promila alkoholu we krwi.

W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali jego dom, gdzie znaleźli aż 13 jednostek broni palnej, w tym pistolety, strzelby, wiatrówki oraz sztucer, a także pociski i naboje w ilości przeszło 11 tys. sztuk. 61-latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w komendzie powiatowej a broń i amunicję zabezpieczono.
10 maja br. zatrzymany usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy, znieważenia ich oraz wywierania groźbą zaniechania wykonywanych przez nich czynności służbowych. Wobec 61-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat więzienia. Podejrzany miał pozwolenie na 9 sztuk broni, które teraz prawdopodobnie straci.

Info: KWP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje