piątek, 8 lipca 2022 11:16

"Śledczy powiadomili już bliskich". Przełom w sprawie Iwony Wieczorek?

Autor Katarzyna Jamróz
"Śledczy powiadomili już bliskich". Przełom w sprawie Iwony Wieczorek?

W tym miesiącu mija 12 lat od tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek. Jak nieoficjalnie ustalił "Fakt", śledczy wkrótce ogłoszą przełom w sprawie, a najnowszych ustaleń "nikt się nie spodziewał". Czy istnieje szansa na rozwiązanie jednego z najgłośniejszych zaginięć w Polsce?

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Dziewczyna wraz ze znajomymi bawiła się w jednym z sopockich klubów. W pewnym momencie doszło między nimi do sprzeczki i 19-latka zdecydowała się na samodzielny powrót do domu. Nadmorską promenadą do pokonania miała ok. 6 km. Kamery monitoringu ostatni raz zarejestrowały ją o godzinie 04:12, przy wejściu na plażę nr 63 w Gdańsku Jelitkowie. Dziewczyna znajdowała się zaledwie 2.5 km od domu, do którego nigdy nie dotarła... Mimo wysiłku służb, przez 12 lat nie udało się ustalić co stało się z młodą gdańszczanką. Jej zaginięciem interesowała się cała Polska, a do poszukiwań (oprócz policji) zaangażowano detektywów i jasnowidzów.

Półtora roku po zaginięciu dziewczyny prokuratura w Gdańsku umorzyła śledztwo. We wrześniu 2018 roku sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa w Warszawie, a pomorską policję poproszono o przesłanie akt. W marcu 2019 roku dokumenty trafiły do krakowskiego Archiwum X.

– Chciałabym dowiedzieć się po prostu, co się z nią stało, bez tej wiedzy nie da się żyć, każdy lipiec, każdy początek wakacji są dla mnie bardzo trudne, bo wracają te straszne wspomnienia

– mówiła w rozmowie z "Faktem" mama zaginionej Iwony.

Ustalenia, "których nikt się nie spodziewał"

Jak informuje "Fakt", sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek może być bliska rozwiązania. Najnowsze ustalenia śledczych mają rangę takich "których nikt się nie spodziewał" i niestety nie są to dobre informacje dla najbliższych zaginionej gdańszczanki. Dziennik zwraca również uwagę na to, że po raz pierwszy od 12 lat nie udało się zdobyć komentarza matki Iwony. Przełomowe informacje mają być podane do publicznej wiadomości już po wakacjach.

Źródło: Fakt.pl

Polska

Polska - najnowsze informacje