wtorek, 31 października 2023 10:39

Ten rajd mógł skończyć się tragicznie. Pędził 146 km/h po ulicach w Jordanowie

Autor Patryk Trzaska
Ten rajd mógł skończyć się tragicznie. Pędził 146 km/h po ulicach w Jordanowie

Policjanci  z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli 26-latka poruszającego się po Jordanowie z prędkością 146 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, musi także zapłacić mandat na kwotę 2500 złotych.  

W niedzielne południe, policjanci suskiej drogówki pełniąc służbę na ulicy Generała Maczka w Jordanowie, zauważyli pędzący w ich kierunku samochód marki Cupra, który ewidentnie poruszał się z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusz dokonał  pomiaru jego prędkości, która po zmierzeniu wykazała, że w miejscu, w którym obowiązuje 50 km/h, kierowca rozwinął prędkość 146 km/h.

Kierującemu Cuprą, z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej  prędkości, aż o 96 km/h w terenie zabudowanym, policjanci  zatrzymali prawo jazdy, a także został ukarany mandatem i otrzymał  punkty karne. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci  zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy.

Przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze  zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty  prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy,  okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda  decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

inf./fot. KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka