wtorek, 28 września 2021 14:15

Tragedia w Wiśniowej: 14-latka została zatrzymana. Co ustaliła policja?

Autor Mirosław Haładyj
Tragedia w Wiśniowej: 14-latka została zatrzymana. Co ustaliła policja?

Myśleniccy policjanci wyjaśniali okoliczności śmierci 69-letniej mieszkanki Wiśniowej. Ciało kobiety znaleziono w piątek. W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze zatrzymali 14-letnią wnuczkę zabitej. Sąd postanowił umieścić dziewczynkę w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym na 3 miesiące.

Jak informowaliśmy, 24 września o godz. 11:49 dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o rannej kobiecie w sąsiednim domu w Wiśniowej. Na miejsce został skierowany patrol. Policjanci w drzwiach wejściowych do domu w Wiśniowej zastali leżącą kobietę oraz ratowników medycznych udzielających jej pomocy. Niestety, pomimo ich wysiłków nie udało się uratować życia 69-latki

Policjanci ustalili, że 69-latka ma na klatce piersiowej ranę zadaną ostrym narzędziem, najprawdopodobniej przez 14-letnią wnuczkę. Nastolatka znajdowała się w sąsiednim budynku, miała pocięcie dłonie, jednak rany te nie zagrażały jej życiu. Nieletnia została przewieziona karetką w asyście policji do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie celem udzielenia pomocy medycznej. Ponadto w szpitalu wykonano oględziny ciała nieletniej, zabezpieczono materiał dowodowy, pobrano krew od badań toksykologicznych. Po wykonanych badaniach 14-latka została przewieziona do Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie, w celu przeprowadzenie konsultacji psychologicznej i psychiatrycznych.

Równocześnie na miejscu zdarzenia działała grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora prowadziła oględziny miejsca zdarzenia i ustalała okoliczności tej tragedii m.in. przesłuchując świadków. Po przeprowadzonych badaniach i konsultacjach lekarskich nastolatka spędziła noc w Policyjnej Izbie Dziecka w Krakowie. 25 września dziewczynka została doprowadzona na posiedzenie Sądu Rejonowego Wydział III Rodzinny i Nieletnich w Myślenicach, który teraz będzie prowadził tę sprawę. Sąd, po przesłuchaniu 14-latki, postanowił umieścić ją na 3 miesiące (na czas trwania postępowania) w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Inf.: KPP Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje