W niedzielę, 15 czerwca, cztery osoby straciły życie w górach. Odnaleziono też ciało polskiego turysty, który był poszukiwany od trzech dni w Tatrach Wysokich. "Niezwykle tragiczna niedziela" - podsumowali ratownicy.
Zmarli mimo reanimacji
Tylko w niedzielę trzy osoby doznały zawału. Pierwsza w rejonie Rohaczy w Tatrach Zachodnich, druga w Dolinie Furkotnej w Tatrach Wysokich, trzeci zaś w masywie Wielkiego Krywania w Małej Fatrze. Niestety, mimo reanimacji nie udało się ich uratować.
Mimoriadne tragická nedeľa na horách Dňa 15.6.2025 zasahovali horskí záchranári v súčinnosti s Letkou Ministerstva...
Opublikowany przez Horská záchranná služba Niedziela, 15 czerwca 2025
Wśród ofiar Polak
W niedzielę w Tatrach Słowackich zginął też Polak. Turysta spadł ze szlaku w rejonie Jagnięcego Szczytu. Obrażenie były tak poważne, że zmarł na miejscu.
Tragiczny finał poszukiwań
Tragicznie zakończyła się również trzydniowa akcja poszukiwawcza innego Polaka. Mężczyzna zaginął w rejonie Gerlacha w Tatrach Wysokich. Spadł w trakcie wspinaczki Gerlachowską Próbą (Droga Tatarki). W niedzielę odnaleziono jego ciało.
"Niezwykle tragiczna niedziela w górach" - podsumowali ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby.
fot. Pixabay