poniedziałek, 13 listopada 2023 05:48

Tragiczna śmierć obok kościoła. Nie żyje ksiądz

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczna śmierć obok kościoła. Nie żyje ksiądz

Nie żyje proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie ks. Zbigniew Krzyszowski. Zmarły 12 listopada duchowny miał 69 lat.

Probosz parafii św. Stanisława Kostki w Tarnowie ks. Zbigniew Krzyszowski zmarł w niedzielę (12 listopada) drodze do kościoła na poranną mszę świętą.

Duchownego znaleźli parafianie. Na miejscu pojawiły się wezwane służby, jednak na pomoc było za późno. Przez kilka godzin na terenie parafii pracował prokurator.

Z ustaleń wynika, że duchowny z nieznanych przyczyn (najprawdopodobniej stracił przytomność) nagle spadł z betonowych schodów i w wyniku uderzenia głową o betonowe schody zmarł.

W mediach społecznosciowych zmarłego kapłana wspominają parafianie.

-Taki dobry ksiądz -pisze jeden z parafian. -Wyjątkowy człowiek -dodaje inna osoba.

Ks. Zbigniewu Krzyszkowski

Urodził się 5 maja 1954 r. Pochodzący z Sądecczyzny (Długołęka - Świerkla ) ksiądz przyjął święcenia kapłańskie w 1980 r. Będąc wikariuszem, pracował w parafii Ropczyce oraz w tarnowskiej katedrze. Następnie został skierowany przez biskupa na studia w Lublinie. Pracował jako wykładowca w Tarnowie i Nowym Sączu, dyrektor Caritasu Diecezji Tarnowskiej oraz wikariusz biskupi do spraw zakonnych. Od 2014 roku pełnił funkcję proboszcza Parafii Św. Stanisława Kostki w Tarnowie.

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka