czwartek, 29 października 2020 20:01

Ochotnica Dolna: U wójta i trzech pracowników Urzędu Gminy wykryto koronawirusa

Autor Mirosław Haładyj
Ochotnica Dolna: U wójta i trzech pracowników Urzędu Gminy wykryto koronawirusa

Wójt zaapelował, za pośrednictwem strony internetowej placówki, o dołożenie starań w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W sobotę Urząd Gminy poinformował za pośrednictwem Internetu o tym, że u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Przekazano informacje, że placówka ograniczyła do niezbędnego minimum zakres obsługi mieszkańców oraz że wszyscy pracownicy zostali poddani testom. W czwartek, 29 października na stronie Urzędu Gminy pojawiła się informacja o tym, że zarówno wójt, jak i trzech pracowników gminy są zakażeni koronawirusem. Urząd został zdezynfekowany.

Poniżej pełna treść komunikatu:

Szanowni Mieszkańcy,
Niestety, podobnie jak trzech innych pracowników naszego Urzędu Gminy otrzymałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zatem mamy 4 pracowników z wynikiem pozytywnym, 1 z negatywny, a 2 osoby  czekają na wynik.
Na szczęście wdrożyliśmy zasady bezpieczeństwa i od  ponad 2 tygodni nie spotykałem się z nikim fizycznie w czasie  wypełniania swoich obowiązków. Pozostali pracownicy również natychmiast zostali wydelegowani na pracę zdalną, a cięższe przypadki na L4. Urząd został zdezynfekowany.
Pracujemy nieprzerwanie z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa. Wszystkie pilne sprawy załatwiamy bezpośrednio w  urzędzie - resztę spraw zdalnie. Zachęcam do załatwiania spraw przez  e-mail, ePUAP i telefonicznie – jeśli wizyta w urzędzie nie jest to  konieczna, to nie ma co ryzykować.
Bardzo proszę o przestrzeganie, szczególnie w tym okresie, podstawowych zasad bezpieczeństwa, które wszystkim są znane.  Zadbajmy szczególnie o naszych kochanych seniorów. Niech po postu każdy z nas zrobi co może, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ten zły czas na pewno się kiedyś skończy! Róbmy tak, żeby skończył się  szybko.
Wszystkim życzę dużo zdrowia! Korzystając z okazji dziękuję za wczorajsze życzenia imieninowe i wszystkich pozdrawiam!
koronawirus najnowsze informacje

inf.: UG Ochotnica Dolna

Podhale

Podhale - najnowsze informacje