czwartek, 13 października 2022 10:38

Uroczyste otwarcie Myślenice Singletracks już 15 października!

Autor Patryk Trzaska
Uroczyste otwarcie Myślenice Singletracks już 15 października!

W sobotę 15 października przy Karczmie obok górnej stacji wyciągu narciarskiego na Górze Chełm odbędzie się uroczyste otwarcie górskich tras rowerowych w kompleksie Myślenice Singletracks. Oficjalną uroczystość, na którą zapraszają urmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie Paweł Szczygieł oraz Nadleśniczy Tomasz Bartko, zaplanowano na godzinę 11:00.

Trasy otwarte będą już od godziny 9:00, a wyjechać jednoosobową kolejką będzie można do godziny 17:00. W ramach całodniowego wydarzenia organizatorzy zaplanowali strefę Chill Out przy Karczmie na Chełmie, darmowe szkolenia rowerowe dla najmłodszych ze Stromo Bike School, stanowisko DJ’a, a także nieformalne zawody rowerowe „Let’s Ride Challenge” za pomocą aplikacji Strava.

Otwarcie Myślenice Singletracks - fot. UMiG Myślenice 

W ramach kompleksu Myślenice Singletracks docelowo ma powstać kilkadziesiąt kilometrów górskich ścieżek rowerowych na terenie Nadleśnictwa Myślenice w ramach kompleksu leśnego Chełm i Uklejna. To właśnie Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Myślenice są głównym partnerem inwestycji wykonywanej przez Gminę Myślenice. Obecnie do dyspozycji rowerzystów będą trasy „Rodzinny Flow” oraz „Snajper”. Wyjechać na górę Chełm można jednym ze szlaków lub jednoosobową kolejką, która przystosowana jest do zabrania roweru.

Na 15 październik zaplanowano  zaplanowano oficjalne przecięcie wstęgi na górze Chełm i otwarcie trasy „Rodzinny Flow”. Początek zaplanowano na godzinę 11:00. W uroczystym przecięciu wstęgi wezmą udział m.in. Burmistrz Jarosław Szlachetka, Dyrektor RDLP Paweł Szczygieł, Nadleśniczy Tomasz Bartko oraz zaproszeni goście. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu – dla uczestników możliwość sprawdzenia się na trasie rowerowej, a także wspólne ognisko.

inf./fot.  UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje